Wpis z mikrobloga

Nowy łańcuch, czy to dobry znak, że tylko trochę chrobocze przy mocniejszym pedałowaniu, a nic nie przeskakuje, nic więcej się nie dzieje? Pewnie powinno się to w miarę szybko ułożyć. I tak jestem zaskoczony, że przyjęło nowy łańcuch, bo kaseta ma spory przebieg - 22 214km, a to 7 łańcuch na niej.

Właśnie rozmyślałem, czy potrzebna jest wymiana kasety na nowy sezon, no ale mimo przebiegu, moim zielonym okiem nie wygląda to jeszcze tak dramatycznie (tutaj kilka zdjęć jakby komuś chciało się ocenić jej stan - https://imgur.com/a/bXRSJk3 ) Wymieniłem jedynie kółeczka przerzutki, bo tam to już trochę jak szpikulce wyglądało ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale jak nic nie przeskakuje, to chyba jest sens dalej katować jeszcze tą starą?

#rower #gravel
  • 13
  • Odpowiedz
czy to dobry znak, że tylko trochę chrobocze przy mocniejszym pedałowaniu, a nic nie przeskakuje, nic więcej się nie dzieje?


@SnikerS89:
Bardzo ;) po prostu działa.

Ganeralnie kaseta wygląda dość średnio ale puki nie skacze jakoś dramatycznie to wszystko ok. Też tak miałem ostatni - coś tam bardziej hałasowało ale
  • Odpowiedz
Swoją drogą to całkiem dobre przebiegi na sprzęcie. 7 łańcuchów i 22k na - spoko.


@bibsz: Wszystkie te kilometry przejechane na wosku, squirt lube. Ciekawe jak by to wyglądało na zwykłym smarze i jakie byłby różnice w takim dłuższym okresie. Bo wydaje mi się, że ma to znaczenie, lepiący brud, piasek zapewne przyśpiesza zużycie.
  • Odpowiedz
@PrzekliniakCQ: Szukanie używanego łańcucha to nie brzmi zbyt ciekawie ;) Ale niby mam 6 poprzednich używek, miałem zamiar nimi jeszcze trochę porotować, jak już zacznie nie przyjmować nowych, no ale nie spodziewałem się, że tyle to potrwa ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Mr_Trabalski: Ja mam niby bardziej dokładny pomiar do łańcucha, ale wydaje się, że trzeba to starannie przystawić, żeby było w punkt pomierzone, więc możliwe że niezbyt dokładnie to wtedy zrobiłem ¯\_(ツ)_/¯

Teraz tak "na sucho" sprawdziłem i wyszło ~0,55%, no ale nie wiem na ile to dokładne nie mierzone na rowerze, a rozłożone w domu.
  • Odpowiedz