Wpis z mikrobloga

Jakim sposobem na Wykopie dość mocno podkreślany w temacie uchodźców (załóżmy, że prawdziwych uchodźców) jest fakt, że ci ukraińscy to głównie KOBIETY I DZIECI, a ci białoruscy to MŁODZI MĘŻCZYŹNI, KTÓRZY POWINNI WALCZYĆ ZA SWÓJ KRAJ i jednocześnie na tym samym Wykopie, gdy pojawia się pytanie "Jakby była u nas wojna, to byście walczyli?", to najczęstsza odpowiedź to "Uciekałbym za granicę"?

Ja sam uważam, że płeć nie powinna mieć tu znaczenia i z humanitarnego punktu widzenia młody mężczyzna ma takie samo prawo do bezpieczeństwa za granicą jak stary mężczyzna lub kobieta, lub dziecko.

#wykop #ukraina #wojna
  • 14
Dobrze masz nasrane w głowie skoro mieszasz PiS w rozmowie o wojnie XD


@KOLEGAMAMY: a dlaczego miałbym nie mieszać? kraj to nie jest jakaś metafizyczna koncepcja tylko rząd i obywatele. Obywatele wybierają #!$%@? rząd który #!$%@? kase na socjal zamiast budować silną armie, dlaczego miałbym bronić takich obywateli? Dlaczego miałbym poświęcić najcenniejszą rzecz dla baranów którzy wybierają socjalistów? #!$%@? ten kraj, rząd, obywateli. Jak tylko ruscy zaczną znowu zbierać się przy
Ale na białoruskiej granicy stali ludzie nie z białorusi. Jest różnica pomiędzy uchodźcą wojennym a imigrantem socjalnym. Chyba, że na Białorusi ludzie teraz uciekają( ͡° ͜ʖ ͡°)


@KalashnikovMirasnikov: Tak, masz rację, ja to rozumiem - dlatego napisałem, że załóżmy, że mówimy o prawdziwych uchodźcach. Mogę się mylić, ale chyba nie zostało udowodnione, że ci z Białorusi nie uciekali przed wojną? Stąd taka moja wątpliwość.