Wpis z mikrobloga

Pytanie jako gościa mega początkującego. Wiadomo że alkohol jest zły. Czytałem gdzies na jakies stronie że no max lampka winna. Ale jeśli jestem po adaptacji a np burbon podobno nie ma wcale węgli to może on mi przeszkodzić i wywalić z ketozy jak no nie wiem wypije pół litra? Czy liczy sie tylko to abym miał węgle w odpowiednim przedziale? bo sie troche z tym alkoholem pogubiłem a za miesiąc mam urodziny i jest to wazny dla mnie temat bo wiem ze tam raczej nei dam rady nie pić.
#keto
  • 14
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BieremyGolfa:

tam raczej nei dam rady nie pić.

To się napij¯\_(ツ)_/¯
Najwyżej wypadniesz z keto, nic strasznego się nie stanie.
Generalnie alko na keto jest niewskazane, jak już to destylaty. Ale życie nie polega na ścisłym trzymaniu się jakiś tabelek.
A dyskusje o tym co wyrzuca z keto/przerywa post a co nie trwają w internecie od czasów jego powstania, więc ja bym się tym specjalnie nie przejmował.
Po urodzinach też nie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
whisky dozwolona tak czy siak

@windamirinda:
Pamiętaj że to wątroba ma się pozbyć alkoholu z organizmu, i tak jakoś wyszło że robi to w pierwszej kolejności.
Jak stosujesz keto jako dietę redukcyjną, to ja bym był jednak bardziej ostrożny z alkoholem, nawet jeśli jest destylatem.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BieremyGolfa: różnie mówią. Do wódy raczej nie ma problemu, ale w czasie ifu bym unikał. DeLauyer miał film o energolach i wszystkie które znalazł w zasadzie przerywały post, bo wg niego acesulfam podnosi poziom insuliny i jest średnio bezpieczny, chociaż ciężko mi było znaleźć na to jednoznaczny dowód, bo co badanie to inny wynik.
Spokojnie możesz się napić bourbona. Pamiętaj tylko, że zwykle głowa na keto jest słabsza, szczególnie na początku. Alkohol nie jest wskazany i szkodzi na każdej diecie, również na keto - dlatego wszystkie rozsądkiem ;)