Wpis z mikrobloga

To konflikt hybrydowy, więc każdy, kto publikuje cokolwiek w sieci jest na jego froncie. (Tak, nawet Ty!)
Bądźmy ostrożni, nie dajmy się podpuszczać rosyjskim trollom do wchodzenia AKURAT TERAZ w dyskusje o wydumanych problemach i nieprawdziwych pomysłach, np: "Nadchodzi ukrainizacja kraju - będą wyrzucać z mieszkań polskie rodziny i oddawać je Ukraińcom", "Bank PKO będzie kupował Ukrainkom 3-pokojowe mieszkania, a singlom kawalerki" "Ukrainiec ma za darmo autostradę a ja nie, więc jestem obywatelem III kategorii" itp.
Te kwestie, związane z tym w jaki sposób będziemy się chcieli dzielić zasobami w tym trudnym czasie ustalimy sobie z obywatelami i obywatelkami Ukrainy oraz innymi krajami UE które włączają się w pomoc na spokojnie, w duchu dialogu i wzajemnego szacunku - bez udziału rosyjskich trolli.

Pamiętajmy, że dehumanizacja to pierwszy krok ułatwiający przemoc albo inne działania, które normalnie trudno jest nam podjąć wobec drugiego człowieka - więc jeżeli ktokolwiek będzie określał ludzi uciekających do Polski przed wojną mianem "bakterii", "bydła", "zarazy" albo innym pejoratywnym określeniem, które ma pozbawić ich godności przynależnej każdej osobie ludzkiej - zgłaszajmy i reagujmy.

Pamiętajmy, że Rosjanie to tak samo ludzie jak Ukraińcy i my. Nie dehumanizujmy również osób narodowości rosyjskiej - przypominam, że zrzuty z ekranu zawierające nienawistne wpisy wobec Rosjan mogą zostać wykorzystane w rosyjskiej propagandzie. Czy chciałbyś, żeby Twój post, którym po prostu wyładowałeś sobie emocje pisząc obelżywie kim są Rosjanie i co należy im zrobić trafił do rosyjskiej telewizji jako przykład zezwierzęcenia i agresji Polaków?

Nie bądźmy użytecznymi idiotami w rękach agresora.
To będzie maraton a nie sprint, i potrwa bardzo długo.

daily reminder #humanizm
#wojna #ukraina #rosja #polska
  • 9
dokładnie, nie wolno zadawać pytań tylko potwierdzać oficjalną wersję. Inaczej wspiera się dyktaturę.


@DunningKruger:
Nie określam co wolno a co nie, ale apeluję, żeby te pytania zadawać nie odbierając nikomu godności i zachowując rozsądek. Dyskusja jest OK, ale na przykład powielanie za pomocą pytań fejków, np. "a co z tymi hordami murzynów gwałcącymi panie profesor w Przemyślu???" - nie jest OK, jest głupie i szkodliwe.

wystarczy nie zgodzić się na przyjęcie
@durga_na_sztandary: to dobrze, że rozumiesz. Ja nie jestem chorągiewką przeskakującą z jednej skrajności w drugą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do Murzynów nic nie mam, jeśli normalnie przekraczają granicę, to zapraszam do Polski. Pozwól, że wyjaśnię szerzej histeryczne stereotypy panujące aktualnie w społeczeństwie:

Potępiasz Rosję, Kreml i Putina - o ty banderowski Ukraińcu! Twoi upaińcy zmasakrowali Wołyń, są nazistami czczacymi Banderę.

Potępiasz Ukrainę, krytykujesz stawianie pomników Bandery -
@durga_na_sztandary: Odnośnie narracji „Ukraińcy zabiorą mieszkania, pracę, itd” - takie manipulacje trafiają na podatny grunt i uderzają w p0laczkowe instynkty. Bardzo łatwo podpuścić jednych na drugich. To już się dzieje i będzie tylko gorzej, wszak homosoviectus w naszym narodzie silne, i zazdrościmy nawet rodzinie, a co dopiero randomom z obcego kraju. Przykre, że tak na mirko ulegamy tej propagandzie i putin0wskie trolle powoli realizują swój cel.

Odnośnie dehumanizacji. Uważam, że nasz
Odnośnie Rosjan i „bydła” - tu chodzi o to, że im człowieczeństwa brakowało, działali na instynktach, i to powiedzenie do tego się odnosi, i pojawia się w kontekście newsów o gwałtach, zabijaniu cywilów, dzieci.


@ProResHq:
Moim skromnym zdaniem, pisanie o sprawcach takich zbrodni "bydło" tylko niepotrzebnie obraża bydło. Nie mówię, że różni przedstawiciele bydła nie stosują wobec siebie nawzajem przemocy - ale są to stworzenia dużo mniej inteligentne od ludzi i