Wpis z mikrobloga

@moll: Dostałem tylko zdjęcie, nie mam fizycznego dostępu do fotelika niestety. Dlatego pytam czy ktoś nie kojarzy firmy i modelu.
  • Odpowiedz
@robertx: Jasne, sprawa wyglada tak ze wypożyczam samochód z fotelikiem i firma takie jak na zdjęciu oferuje. Chciałem się dowiedzieć coś więcej o nim.
  • Odpowiedz
@j4qb3x: wygląda na standardowy regulowany fotelik do 25 kg z wkładką niemowlęcą. Dopytaj ich co najwyżej jak długo te foteliki u nich jeżdżą i jakie standardy mają nabite, że spełniają, bo normy miały się zmieniać jakoś niedawno, ale nie jestem pewna, czy to przeszło.
  • Odpowiedz
@moll: Napisałem do nich ale mało co o nim wiedza, wiec przypuszczam ze nie jest to nic dobrego. Masz może jakieś godne polecenia do kupienia np. na Allegro w miarę rozsądnej cenie dla malucha 10-miesięcy, ok 9kg? Przylatuje na dwa tygodnie do Polski i szukam czegoś na chwile bo tego co mam u siebie nie opłaca mi się wozić w ta i z powrotem.
  • Odpowiedz
@j4qb3x: jak nie chcesz wydawać miliona monet, a ma być w miarę solidnie, to Lionelo są spoko. Taka trochę lesza chińszczyzna, plastiki nie łamią się w oczach. Mają isofix i możliwość montażu przodem lub tyłem do kierunku jazdy
  • Odpowiedz
@wrocilem_bo: ostatnie zalecenia mówią żeby dziecko jeździło tyłem nawet do 4 r.ż., jeśli jest taka możliwość. Bardziej chodziło mi o to, że jak kupujesz progresywny fotelik to on da się montować w dwie strony, a 10 miesięczne dziecko masz obowiązek wozić tyłem do kierunku jazdy
  • Odpowiedz
dla malucha 10-miesięcy, ok 9kg?


@j4qb3x:
O ile nie jestem jakimś miłośnikiem ogromnej ilości gwiazdek, i super marek, to fotelik ze zdjęcia kompletnie się dla takiego dziecka nie nadaje. Dla takiego malucha potrzebny jest fotelik typu "nosidełko", montowany tyłem do kierunku jazdy.
  • Odpowiedz
@j4qb3x: jak chcesz cos budzetowego to moze maxi cosi citi. Montowany na pasy wiec bez problemu wszędzie go zamontujesz i ma 4* ADAC. Widzę że za 300 zł można go wyhaczyć .
  • Odpowiedz
@RandomowyMirek: No oczywiście dla mnie piortytetem jest bezpieczeństwo malucha i nie widzę innej opcji niż jadę tyłem. Sądziłem ze ten może tez być montowany tyłem, ale pewnie nie. A szukam bardziej progresywnego bo ostatnio na taki zmieniłem dla niego u siebie, bo maluch jest dość długi i w nosidełku który miał już totalnie mu było niekomfortowo.
  • Odpowiedz
@j4qb3x: jak chcesz cos na dłuzej to sprawdź jeszcze BabySafe Akita chociaz nie wiem czy dla takiego maluszka sie nadaje (powinien przynajmniej samodzielnie siadać).
  • Odpowiedz