Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja mam problem z tym jakiej skali #!$%@? domaga się świat dla Rosjan?

Ja rozumiem, że z wojskowego punktu widzenia najlepiej dowalić przeciętnym Rosjanom jak najbardziej żeby się #!$%@? i wyszli na ulicę po to żeby Putin miał problemy u siebie i zwolnił albo odpuścił.

Ale...

Poziom cancel culture na Rosjan osiąga nowe poziomy. Nie ważne kim jesteś i co myślisz ale dojebmy Ci bo jesteś ruską onucą.

Wycofać produkty, zwolnić, zabrać pieniadze, zablokować konta do elektronicznej rozrywki tylko dlatego że ktoś gdzieś się urodził.

Całkowite odczłowieczenie drugiej strony. Wszyscy nagle stali się strategami? Czy jednak sperdolenie cancel culture i vitrue signaling wskoczył na nowszy wyższy poziom?

A może dajemy się manipilować?

#ukraina #rosja #swiat #wojna
  • 61
@zeus_pl prosta sprawa, jak zbanujemy ich na każdej płaszczyźnie to raz że gospodarczo ciężej będzie prowadzić te wojnę, dwa zwykli ludzie zobaczą, że to co mówi tv to propaganda, bo ze względu na sankcje rzeczywistość się zmieni, a niezadowolenie społeczne Rosjan też może doprowadzić do zmian. To są imo dwa takie ideowe cele, niekoniecznie możliwe w 100% do wykonania ale próbować warto
Wycofać produkty, zwolnić, zabrać pieniadze, zablokować konta do elektronicznej rozrywki tylko dlatego że ktoś gdzieś się urodził.

@zeus_pl nie tylko urodził, ale żyje tam i nic nie robi z tym co się dzieje, to tak jak by ojciec katował dzieci a matka na to patrzyła i nic nie robi bo się boi. No sorry, więc Tak, dojechać ich i niech żrą gruz.
sperdolenie cancel culture


@zeus_pl: Ale to rzekome cancel culture to nie jest żaden nowy wymysł. W starożytnej Grecji stosowany był sąd skorupkowy wobec poszczególnych jednostek, gdzie głosowanie ludzi decydowało o ewentualnym usunięciu takiej osoby z życia społecznego. Podobnie już starożytnej Grecji dwa i pół tysiąca lat temu stosowano sankcje gospodarcze wobec wroga. To, że się to z angielska nazwie cancel culture nie zmienia istoty rzeczy, ani nie sprawia, że nagle jest
wybrali sobie putina i zgadzają się na życie pod jego rządami to teraz niech poniosą konsekwencje


@ZmiksowanaFretka: Ja nie wybrałem sobie kaczyńskiego, nie zgadzam się na życie pod jego rządami i nigdy nie chciłbym ponosić za niego konsekwencji. Oczywiście ostre sankcje są konieczne w tej chwili i wydaje się, że nie ma od tego ucieczki, ale warto odróżniać organizację z którą walczymy od indywidualnych historii ludzkich.
@zeus_pl: szybciej i łatwiej będzie obalić putina po wyjściu ludzi na ulice, jak przejmie ster ktoś normlany myslę ze Europa zacznie wycofywać te wszystkie sankcje i miejmy nadzieje wszystko po woli wróci do normalności
warto odróżniać organizację z którą walczymy od indywidualnych historii ludzkich.

@bigos555: To właśnie ci ludzie są odpowiedzialni za tę organizację, o której wspominasz.

Wybory prezydenckie z wynikiem 76,69% ważnie oddanych głosów wygrał Władimir Putin. Frekwencja wyborcza wyniosła 67,50%


Gdzie prostesty rosjan, gdzie ich pomoc ukrainie? Jeszcze raz:
wybrali sobie putina i zgadzają się na życie pod jego rządami to teraz niech poniosą konsekwencje swoich poglądów i czynów

Przestań płakać nad losem
To właśnie ci ludzie są odpowiedzialni za tę organizację, o której wspominasz.


@ZmiksowanaFretka: Nie czuje się odpowiedzialny za działanie polski oficjeli i urzędników. Uważasz, że powinieneś ponosić odpowiedzialność za Kaczynskiego i ziobre i być karany za nich? Naprawdę?
Ja nie wybrałem sobie kaczyńskiego, nie zgadzam się na życie pod jego rządami i nigdy nie chciłbym ponosić za niego konsekwencji.


@bigos555: Sytuacja jest zupełnie inna:
- w Polsce cyklicznie władza się zmienia, Rosją od 30 lat rządzi ta sama ekipa, sam Putin już dwie dekady (!)
- Polacy nie akceptują patologii swojego rządu, Rosjanie tak
- w Polsce jest prawdziwy dyskurs polityczny, w Rosji liczy się jedna partia i jeden
w Polsce cyklicznie władza się zmienia, Rosją od 30 lat rządzi ta sama ekipa,


@piker: To tym bardziej jesteś odpowiedzialny, oni wyboru nie mają. Mimo wszystko, ja się odpowiedzialny nie czuje. Ty się czujesz?

Polacy nie akceptują patologii swojego rządu,


@piker: Akceptują.

w Polsce jest prawdziwy dyskurs polityczny, w Rosji liczy się jedna partia i jeden lider.


@piker: Żyją pod butem w państwie totalitarnym. Jak chcą prowadzić dyskurs to
Jest to władza wybrana w wyborach do reprezentowania mnie i moich interesów wię


@ZmiksowanaFretka: Jest przymusowa, arbitralnie narzucona siłą, uzurpuje sobie prawo do rozporządzania moimi dobrami, zdrowiem i ciałem bez możliwości rezygnacji z przymusu, więc nie, ja nie czuję się odpowiedzialny w ogóle, sama odpowiada za swoje działania, nie mają prawa obarczać mnie odpowiedzialnością za nie.