Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy to kwestia tego, że trochę mniej analizuję przeciwników, czy takie bóle początków na nowej serii, ale zacząłem sobie w FM22 karierę Wisłą Kraków. W FM 21 grałem głównie taktyką 4-1-2-3-1 z nastawieniem na krótkie podania, wysoką linię obrony i natarcia, spokojne rozgrywanie piłki.

Teraz w ramach immersji i spróbowania czegoś nowego postanowiłem wzorować się nieco Wisełką i grać antyfutbol, ale. w postaci konterki z nastawieniem ofensywnym/pozytywnym i powiem, że ogólnie marnie mi idzie. Po kilku meczach jestem tuż nad strefą spadkową, miałem już kilka meczy gdzie wypuściłem zwycięstwo/remis i raczej marzę o środku niż o szczycie tabeli.

Teraz próbowałem sparingu z 4-1-2-3-1 którą mam jako alternatywną taktykę i wyglądało to paskudnie. Chciałem zboostować morale sparingiem z leszczami a wyszło 2:2 ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Macie jakieś ogólne tipy jakich poleceń nie powinno się kombinować? Ja np. gram na centry, ale zwykle na flankach mam odwróconego skrzydłowego lub schodzącego napastnika bo moi gracze wolą grać w takich rolach.

#fm22 #footballmanager
  • 3
@Tanzanit: Nie jestem prosem, wiec ja osobiscie glownie robie taktyki z kreatora, takze mam ustawione jak maja grac, i zmieniam wtedy sama formacje czy role zawodnikow jakie im najlepiej pasuja. Wtedy juz wprowadzam jakies swoje zmiany jak wysokosci pressingu czy lini obrony.
Generalnie kiedy dlubiesz w taktyce polecam zwyczajnie zagrac caly mecz i wtedy mozna dostrzec mniej wiecej co nie dziala w taktyce.

Do gry z wysoko ustawiona obrona, to chyba
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tanzanit: kurde chwilę już się zastanawiam nad tą twoją taktyka i wychodzi mi, że nie wiem jaka grasz formacja. Grasz w 12, czy bez bramkarza ( ͡° ͜ʖ ͡°)


W fmie22 gram gegenpressing. I jak już nauczą się taktyki, to jest to punkt wyjściowy do wprowadzania modyfikacji. Spróbuj tak.