Wpis z mikrobloga

Potrzebna była wojna żeby zacząć usuwać rosyjską propagandę z Internetu. Nie wiem jak można było ignorować tak długo to zjawisko. I doprowadzać do takich podziałów, nienawiści i wręcz ekstremizmu (co świetnie widać nawet tutaj)
Idzie odsiecz. EU będzie rozmawiać z prezesami firm internetowych.

NASK uruchomiła specjalną komórkę, która monitoruje polską sieć. Na bieżąco są zgłaszane podejrzane konta i wpisy. Można też zgłaszać do NASK próby dezinformacji pisząc na adres mailowy: informacje@nask.pl.I gorąco polecam z tego korzystać.

Ponadto dziś polskie media apelują do firm Big Tech. „Żądamy niezwłocznego włączenia się do aktywnej walki z rosyjską kampanią dezinformacji”

No to Big Tech pokaż na co Ciebie stać żeby się nie trzeba było wstydzić.

#wojna #ukraina #rosja #polska
  • 4
@Sin-:

Nie wiem jak można było ignorować tak długo to zjawisko.


Spójrz na wykop, który jest siedliskiem ruskiej dezinformacji. Jak na poprzednim koncie pisałem w znaleziskach że ludzie kopią coś co pochodzi z ruskich źródeł to byłem minusowany i wyzywany od lewaków. Nawet znaleziska które opierały się o info z Russia Today wchodziły na główną, albo jeszcze lepiej z Daily Stormer xD Ważne, że znalezisko zgadzało sie ze światopoglądem wykopków w
@0xFEE1DEAD: Wybacz za zawołanie tak późno ale postanowiłam zebrać kilka takich przykładów które wkleiłeś i wysłać do NASK. W sensie zgłosiłam cały portal wykop.pl za sianie rosyjskiej propagandy i poprosiłam o reakcje. Oni mają większe szanse porozmawiać z właścicielami portalu niż my. I jak masz możliwość to zrobić to też możesz się do tego dołączyć. Ja napisałam, że moderacja sobie nie radzi.