Wpis z mikrobloga

Jeśli chodzi o interes Niemiec, to tak. Dla nas pakiet zmian geopolityczny z tym związanych jest niekorzystny.


@vrim: Tak samo jak jest niekorzystny pakiet zmian geopolitycznych w przypadku wyjścia z UE do czego namawia Korwin. No chyba że chcemy na własnej skórze doświadczyć neutralności w sąsiedztwie Rosji tak jak Gruzja, Ukraina, Czeczenia czy Kazachstan¯\_(ツ)_/¯
Wiec wynika że nie chodzi Korwinowi o korzyści dla Polski tylko o korzyści dla sąsiada ze wschodu.
@patykiem_pisane: Korwin akurat uskuteczniał wewnątrzunijną dywersję, a Unia i tak ma się rozpaść (nikt nie wie kiedy), więc Polexit nie jest potrzebny.

Krul jest niechętny wobec sąsiedztwa Polski i Rosji, pokazał to przy okazji sprawy białoruskiej.
Korwin akurat uskuteczniał wewnątrzunijną dywersję, a Unia i tak ma się rozpaść (nikt nie wie kiedy), więc Polexit nie jest potrzebny.


Jedyne co Korwin uskuteczniał to dezinformację ruskiej propagandy. UE rozpada się dwadziescia lat. W tym czasie Korwinowi rozpadło sie z pięć partii, co sie szybciej rozpadnie szósta, siódma partia czy UE XD

Krul jest niechętny wobec sąsiedztwa Polski i Rosji, pokazał to przy okazji sprawy białoruskiej.


Tak jest niechętny, że wspiera
@patykiem_pisane: Możesz się z tego nabijać, ale rozpad Unii jest realny. Już teraz uwidocznione są różnice interesów poszczególnych członków Unii oraz ich wewnętrznych uwarunkowań rodzących tarcia między landami Unii. A kiedy on nastąpi, to nieco odmienna kwestia.

W tym czasie Korwinowi rozpadło sie z pięć partii


@patykiem_pisane: Gwoli ścisłości - trzy. UPR, WiP i KNP.

opozycji białoruskiej (jedynej obecnie nadziej na wyszarpanie Białorusi z rąk Rosji)


@patykiem_pisane: Powodzenia przy
Możesz się z tego nabijać, ale rozpad Unii jest realny. Już teraz uwidocznione są różnice interesów poszczególnych członków Unii oraz ich wewnętrznych uwarunkowań rodzących tarcia między landami Unii. A kiedy on nastąpi, to nieco odmienna kwestia.


@vrim: Realne jest też że spadnie na nas metoryt. W najbliższej przyszłości się na to nie zanosi tak jak na rozpad unii. To tylko pobożne życzenia antypolskich, prorosyjskich środowisk( ͡° ͜ʖ ͡°
To samo mówiła piata kolomna przy Ukrainie, A jakoś w ciągu dekady Rosja z najbardziej lubianego państwa stała sie wrogiem numer jeden.


@patykiem_pisane: To interesujące, że Putin zdecydował się na ostrzeliwanie bratniego kraju. Myślę, że jednak nie zwariował, lecz jest to wynik nacisku dygnitarzy z armii lub służb specjalnych. Oczywiście to go nie usprawiedliwia. Nawet nie wypowiedział wojny, lecz Rosjanie wjechali jak złodzieje na cudzą ziemię.
To interesujące, że Putin zdecydował się na ostrzeliwanie bratniego kraju. Myślę, że jednak nie zwariował, lecz jest to wynik nacisku dygnitarzy z armii lub służb specjalnych. Oczywiście to go nie usprawiedliwia. Nawet nie wypowiedział wojny, lecz Rosjanie wjechali jak złodzieje na cudzą ziemię.


@vrim: I to doskonale pokazuje jak polityka wyjścia z NATO i UE, oraz zawieranie "przyjaźni" i robienie interesów z Rosją jest niebezpieczne. Taki samotny kraj jest doskonałym kąskiem
A czy Korwin proponował wyjście z NATO? Wierz mi, że jestem dość dobrze obeznany w jego wypowiedziach, a - owszem -wypowiadał się krytycznie o NATO.


@vrim: Korwin jak typowa piata kolumna przedstawia kłamstwa i manipulacje odnośnie NATO starając się zdestabilizować sytuację w kraju, co jakoś tak dziwnie się składa jest na rękę Putinowi (kurde coś dużo tych przypadków)

Od 25 lat trwa nieustanna agresja NATO przeciwko Rosji


I wkleja fejkiową mapę
To było zaraza po tym jak Rosja razem z Białorusią w ramach ćwiczeń ZAPAD przeprowadzali atak na zachód i testowali strzelanie do stolic Europy środkowo wschodnich z atomu ( w tym do Warszawy)


@patykiem_pisane: Nie zamierzam udawać, że mi się to podobało, ale nie dziwi mnie, że rozpatrują wszystkie ewentualności. Mogło to być również zuchwałe przestawienie.

Czyli chce wyjsc z NATO które zagraża Rosji i chce sojuszy tylko z USA... które
Nie zamierzam udawać, że mi się to podobało, ale nie dziwi mnie, że rozpatrują wszystkie ewentualności. Mogło to być również zuchwałe przestawienie.


@vrim: I jak takie rozpatrywanie wszystkich możliwości ma się do słów ruskiej onucy, że to Ukraina nam zagraża anie Rosja?

Zupełnie nie. Ów pakt dwustronny miałby być dodatkowym aktem.


Chyba nie.

Czy poza wyjściem z NATO należałoby również wyjść z Unii Europejskiej? - Oczywiście, ale niekoniecznie należałoby od razu
Czy poza wyjściem z NATO należałoby również wyjść z Unii Europejskiej? - Oczywiście, ale niekoniecznie należałoby od razu wchodzić do strefy rublowej - stwierdził polityk.


@patykiem_pisane: A wyjście z NATO sobie akurat pismak dopowiedział. Przeciwnikiem Unii Korwin jest od ponad 20 lat, więc to żadna nowa rewelacja.

Tylko gdzie masz jakąś umowę czy konkretne zobowiązania na piśmie? Rozmowy zakulisowe może były, może nie. Bardzo często są sprzeczne informacje o ich treści
A wyjście z NATO sobie akurat pismak dopowiedział. Przeciwnikiem Unii Korwin jest od ponad 20 lat, więc to żadna nowa rewelacja.


@vrim: W następnym pytaniu pismak pytał sie "tez z UE wyjść"

TEŻ to dość jasne określenie i Korwina jak najbardziej potwierdził, nie sprecyzował, nie wyjaśnił że sojusz z NATO i jednocześnie z Rosją
Jak to w zasadzie miałoby wyglądać. Wiesz wojsko trzeba ustawić. Sojusz to nie tylko pomoc ale związane
@patykiem_pisane: > Chyba od przełozonych z Kremla XD

@patykiem_pisane: Ale chyba Polityka to dla Ciebie legitne źródło, choć wywodzi się z czasów sowieckich.

TEŻ to dość jasne określenie i Korwina jak najbardziej potwierdził, nie sprecyzował, nie wyjaśnił że sojusz z NATO i jednocześnie z Rosją


@patykiem_pisane: Na to by wyglądało, gdyby nie uzwglednic jakości połączenia lub tego, że adresat pytania mógł nie zwrócić należytej uwagi na pierwszą część pytania.
Ale chyba Polityka to dla Ciebie legitne źródło, choć wywodzi się z czasów sowieckich.


@vrim: No ale gdzie w tej polityce masz umowe w ramach której zachód zobowiązał się do nierozszerzania NATO na wschód
UMOWA plus KONKRETNY ZAPIS proszę TERAZ, Albo uznajemy to za ruską proagandówkę.

Na to by wyglądało, gdyby nie uzwglednic jakości połączenia lub tego, że adresat pytania mógł nie zwrócić należytej uwagi na pierwszą część pytania.


Może. Dlatego