Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@biskup2k: co to za soft żeby sprawdzić ten drift?
próbowałeś czyścić?
podobno wymiana ryzykowna bo ciężko dostać oryginalny analog, a jak ci wstawią chińczyka to wcale nie będzie lepiej
ja najczęściej czyszczę i pomaga, poza tym okazało się że mój "drift" niekiedy powodowany był lagiem w związku z b.bliskim sąsiedztwem routera wifi
@krajh: To strona https://gamepad-tester.com/
Raczej zakłócenia odpadają, bo sprawdzałem przez USB do pc i na tej stronie co wyżej podałem. Kupiłem nowe analogi niby z potencjometrami alps i będę próbował lutować hot airem, bo do zwykłej lutownicy nie mam odsysarki cyny a jestem zbyt niecierpliwy aby czekać dwa dni aż przyjdzie. Nawet gdzieś czytałem nawet przedmuchanie sprężonym powietrzem pomaga. A w moim przypadku już ktoś lał po wierzchu jakiś specyfik.
@krajh: Wylut poszedł hotem sprawnie. Ale nie mogłem doczyścić nijak wszystkich otworów żeby nowy wlutować zwykłą lutownica. Więc postanowiłem też hot-airem wlutować i przygrzałem chyba hotem za mocno bo po wlutowaniu gałka się skleiła a po wyłowieniu zakończyła tak żywot. Jeszcze spróbuję pozyskać z niej potencjometry. Pewnie by poszło lepiej gdybym najpierw nagrzał a później wsadzał a nie wpychał podczas nagrzewania.
Jeszcze została ostatnia opcja przełożenie potencjometrów do starej gałki bo
biskup2k - @krajh: Wylut poszedł hotem sprawnie. Ale nie mogłem doczyścić nijak wszys...

źródło: comment_1645973141Bjsy1fgATT0KHsCpy0y1O9.jpg

Pobierz
@krajh: Coś porzeźbiłem z tych nowych potencjometrów które zostały po nieudanym wlucie nowego analoga. Za bardzo nie pasowały w miejsce oryginalnych ale trochę przypiłowałem ośki gałki aby weszły w te nowe potencjometry. Też musiałem ściąć kołki ustalające które były na nowych aby obudowy gałki i potencjometru przylegały. Efekty wyszedł średni. Już zamówiłem rozlutownicę za 35zł i pewnie najprędzej we wtorek będę próbował wstawić kolejny nowy analog. Na podglądzie obydwoma kręciłem w
biskup2k - @krajh: Coś porzeźbiłem z tych nowych potencjometrów które zostały po nieu...

źródło: comment_1645987866X1ZFpaDeejFVddrHaJCzUR.jpg

Pobierz
@krajh: W grze jest ok. Przynajmniej przy chodzeniu. Jak zamieniłem gałki w opcjach gry to trochę jednak przekręca się obraz. Pewnie jakby prawa gałka tak działała to by było trochę wkurzające. Jeszcze znajomy ma niewłączającego się pada PS4, spróbuje od niego odkupić i pozyskać oryginalne analogi.