Wpis z mikrobloga

#ukraina #rosja #konfliktynaswiecie

Krótkie podsumowanie sytuacji na świecie dla osób, które chcą poszerzyć wiedzę. Może komuś się przyda. Chętnie podyskutuję. Wybaczcie, że w spojlerach, ale nie wiem, czy wykop przyjmie go w całości.

Nie wiadomo, od jak dawna rosyjskie ministerstwo informacji bombardowało zachodnie kraje antyatomową propagandą - ale sowietskoje igristoje było otwierane, gdy nastąpił wypadek w Fukushimie. Był mobbing informacyjny, w krótym niemieccy zieloni powtarzali rosyjską propagandę o złym atomie. Na miejscu atomu miało powstać Energiewende. Niemcy miały pozyskiwać energię z OZE - solary, wodne, etc.

Zapanował huraoptymizm, bo w excelu wyliczenia się zgadzały. Przyćmił on jednak jedną, główną, ważną wadę całego rozwiązania - NIEEFEKTYWNOŚĆ. Solary potrzebują ciągłej energii słońca do pracy. Wydajność spada do 1-5% przy zachmurzeniu. A gdy jest jasno i wydajność jest super, to niestety cierpią na jeden poważny problem.

Magazynowanie.


Rada Nadzorcza Gazpromu to jest Rosja 1:1, ale nienazwana Rosją. No i Schroeder sprzedał ten pomysł, Energiewende super.



ZSRR zleciał z rowerka, bo nie starczało na chleb, a ich przywódcy zamknęli się w nieskończonej pętli dziadków - wybierając coraz starszych niedołężnych przywódców. Wszystko po to, by nic się nie zmieniło - bo zmiany wymagają ENERGII, a tę ludzie wolą zachowywać, niż wydawać.






Nie bezpośrednio. Pośrednio. Ciężko to wyłapać.










Poniższa lista to robota mireczka (link) @pat1ryk - dodałem tylko siódmy punkt.






Co mniej śmieszne, to fakt, że każdy dzień czekania, myślenia i braku reakcji przekłada się na zabitego ciebie, lub mnie, lub dziecko mojego przyjaciela, psa znajomej wraz ze znajomą, która ginie od ataku wystrzelonego pocisku gdzieś w bloki, żeby zdławić morale.

Umrzeć od rosyjskiej rakiety wystrzelonej przez mongolidalnego Jakuta siłą wcielonego do armii o możliwościach poznawczych na poziomie ogra z Diablo 2, który być może wierzy, lub nie, w to, że atakuje w słusznej sprawie. #!$%@?.
  • 7