Wpis z mikrobloga

Problem polega na tym, że Europa w tym my nie bierzemy gazu i ropy z Iranu, tylko niestety od ruskich ¯_(ツ)_/¯


@niecodziennyszczon: Ale to dziala w dwie strony. Zaden kraj w pojedynke z rosja nawet nie ma sie co mierzyc. Ale rosja ten swoj gaz musi gdzies sprzedac. Calego chinom nie opchnie. Caly zachod+usa to jednak wiekszy rynek.

Tylko jednosc i totalna izolacja rosji na wszystkich plaszczyznach-finansowej, gospodarczej, kulturlnej, sportowej itd
@gorzki99: To chyba zależy od tego na co zachód jest przygotowany jeśli chodzi o wytrzymanie bez dostaw ruskiego gazu. Widocznie, albo nie jest, albo zostawia sobie to jako opcję atomową, albo też obawia się, że dalsze konsekwencje takich działań mogą być tak potężne, że (choć może to szokujące co napiszę) ale poświęcanie Ukrainy przynajmniej na obecnym etapie jest mniejszym złem. Chodzi mi tu np. o kryzys ekonomiczny jaki mogłoby to wywołać
@niecodziennyszczon: NIe czarujmy sie. Zachod jest prakycznie nieprzygotowany. Niemcy importuja cos chyba z 70% gazu z rosji. Polska w uj wegla. Itp. calkowita izolacja rozji zaboli tez zachod.

Ale nie mozemy zapominac ze obecna sytuacja to rowniez wina zachodu. Nic nie zrobil po zajeciu krymu to putin dostal swoiste "zielone swiatlo". Bolec bedzie ale jak napisalem-lepsze jest odmrozenie uszu jesli druga strona zamarznie niz nierobienie niczego. Pojecie "gambit" jest Ci znane?
@Ernest_: Wtedy Niemcy nie będą nic znaczyć względem USA.

Niemcy chcą wywalić USA z Europy a następnie odkurzyć stary projekt budowy nowej Europy

Nazyfikacja nigdy nie miała miejsca, cały czas w Niemczech żyją ludzie i ich potomkowie w prostej linii od środowiska Hitlera lub nie-hitlerowskich niemieckich nacjonalistów o zapędach imperialistycznych