Wpis z mikrobloga

@widmo82: uważam, że na całej sytuacji zyskają spółki surowcowe, dzisiaj w panice i tak wszystko spada, ale jak się uspokoi to przy wysokich cenach swoich produktów, ich akcje powinny zacząć rosnąć.
@widmo82: ja bym proponowal pko. Nie do końca niezasadnie ponieważ mają udziały w ukraińskim banku. Jednak myślę że spadki są zbyt wielkie względem perspektyw zarobków przy podwyższonych stopach procentowych. A sytuacja okołowojenna może mieć pozytywny wpływ na ostrzejsze podnoszenie stóp.
@widmo82: Ja bym powiedział Orlen i Lotos. Jak unia klepnie im fuzję i sfinalizują ją do połowy roku to popłynie do nas ropa z arabii i uniezależnimy się wtedy od Rosji. Także w ciągu 3 miesięcy mogą być to kluczowe firmy w regionie tak mi się wydaje.
@widmo82: Zarząd Zakładu Budowy Maszyn „ZREMB-CHOJNICE” S.A. z siedzibą w Chojnicach („Emitent”, „Spółka”), informuje, że w dniu 21.02.2022 r. otrzymał od spółki działającej na rynku niemieckim zamówienie na wykonanie nowej innowacyjnej bazy wojskowej opartej na standardowych wojskowych kontenerach hakowych.
Innowacją jest to, że kontenery te łączą się między sobą tworząc wewnątrz szczelnie zamkniętą powierzchnię do specjalistycznego wykorzystania w siłach zbrojnych