Wpis z mikrobloga

Dostałem oficjalną informację od Straży Granicznej dotyczącej możliwości przekroczenia granicy Polski od strony Ukrainy.

To jest bardzo ważna informacja dlatego jeżeli możecie to plusujcie.

@a__s pytałaś się jak możecie pomóc. To jest mega ważna informacja!

Polskie #msz wprowadziło mnie w błąd... mówiąc na infolinii, że potrzebny jest paszport biometryczny.

#strazgraniczna #polska #ukraina #uchodzca
---
zdsc2 kg
12:05 (2 minuty temu)
do mnie
Granica Polski z Ukrainą jest cały czas otwarta.
Należy zachować spokój. Agresorom zależy na zablokowaniu dróg i wywołaniu paniki.
Cudzoziemcy (szczególnie ob. Ukrainy) mają możliwość ewakuacji z terytorium Ukrainy na podstawie jakichkolwiek dokumentów tożsamości (paszport (również nieważny) – wiza nie jest wymagana, dowód osobisty-paszport wewnętrzny (nieważny również) a nawet akt urodzenia dziecka), na podstawie których można będzie potwierdzić ich tożsamość. Wskazane jest aby posiadali jakiekolwiek inne dokumenty potwierdzające ich dane personalne.
Wyczerpanie biometrii nie ma w takiej sytuacji znaczenia.
ZCU KGSG WARSZAWA
----
Це офіційна інформація польської прикордонної служби!
zdsc2 кг
12:05 (2 хвилини тому)
мені
Польський кордон з Україною досі відкритий.
Залишайся спокійним. Агресори стурбовані блокуванням доріг і панікою.
Іноземці (особливо з України) можуть евакуюватися з території України на підставі будь-яких документів, що посвідчують особу (паспорт (також недійсний) - віза не потрібна, ідентифікаційна картка - внутрішній паспорт (теж недійсний) і навіть свідоцтво про народження дитини), на на основі яких можна підтвердити їх ідентичність. Бажано, щоб у них були будь-які інші документи, що підтверджують їх персональні дані.
Вичерпна біометрична інформація в цій ситуації не має значення.
ZCU KGSG ВАРШАВА
  • 45