Wpis z mikrobloga

@mielonkazdzika: @ProstolinijnyW: Tak. Biorąc pod uwagę aktualne ceny energii elektrycznej i koszt mąki, chleb żytni jaki pieke w domu (wysokiej jakości na zakwasie z ziarnami) to około 3 zł za bochenek 1,3 kg. Taki chleb w dobrej piekarni to minimum 10 zł za kg także ten ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Nawet jeśliby się nie opłacało to i tak bym wypiekał, ale oszczędność przy aktualnych cenach pieczywa
@ProstolinijnyW: Oczywiście, że tak.
@mielonkazdzika: Jaki Ty chleb kupujesz? Też biały krojony za 2,5zl? To i tak wychodzi 5zł/kg, a tak jak pisali koledzy wyżej. Koszt składników i energii na bochenek blisko 1.5kg chleba na zakwasie to koszt max 5zł. Chyba, ze wliczasz w to czas pracy. Wtedy wiadomo, że nie