Wpis z mikrobloga

Wracam do zakupów z chińskich stron i mam parę pytań bo widze, że trochę się pozmieniało na rynku.

O co chodzi z #gearbest ? Czytałem, że upadł a widzę, ze strona dalej chodzi.

#banggood i #dhgate funkcjonują normalnie? Czy dh też wysyła np z czech aby poczta nie naliczała tych swoich opłat?

Ogólnie jak to jest z tą wysyłką z Chin obecnie na np #aliexpress ?

Co to jest to całe #shopee ? XD To jest jakiś nowy gracz będący takim połączeniem Allegro z aliexpress? Bo widzę, że tam normalnie firmy z Polski sprzedają.

Jakie nazwy/formy wysyłek to dostawa do paczkomatu/kurierem #inpost ?

Przepraszam za spam z tagami, jak uzyskam odpowiedzi to usunę.
  • 5
@josedra52: na shopee się spóźniłeś, w okresie październik-grudzień jak startowali to rzucali kolosalne ilości kuponów + darmowe wysyłki do paczkomatów przedmiotów nawet za 1 centa (i dochodziły do paczkomatu w około 7 dni w przeciwieństwie do tych paczek z ali, które często chińczyk wysyła listem na adres paczkomatu) + są polscy sprzedawcy i nie było limitu kwoty od której jest darmowa dostawa. Ludzie zamawiali wszystko za 1 zł: proszki do prania,
Na peperze byli ludzie co po 10k dziennie wyciągali zmieniając startery i wykorzystując wszystkie kupony kupując towary od samego siebie. Narzekali że operatorzy mają limit 200 numerów na pesel ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@klotz: o kurcze, to mnie gruba akcja ominęła
@pokusof co niby? Że shopee miało słabe, czy nawet brak jakichkolwiek zabezpieczeń przed takimi akcjami? Nikt im nie kazał do Polski wchodzić ( ͡º ͜ʖ͡º)