Wpis z mikrobloga

Siemka porannym mirkom.

Ostatnio minął mi rok zabawy z krypto walutami od totalnego newba (zaczynałem od revoluta co mówi samo za siebie) no i wciąż tym noobem bez wątpienia jestem, wciąż się uczę pewnych mechanik, poznaje ludzi i staram się obserwować rynek w każdej wolnej chwili bo jestem o tyle w komfortowej sytuacji, że mam dość sporo czasu.

Jednak nie jest to nałogowe spoglądanie co parę minut na słupki i wykresy czy urosło te kilka procent, czy spadło. Staram się skupić na czytaniu artykułów, słuchania podcastów, obserwacji sytuacji gospodarczo ekonomicznej i ten rok mimo, że udało mi się zarobić jakieś pieniądze z bardzo małym wkładek to w dodatku sprawiało mi to frajdę i pozwoliło liznąć wiedzy, notabene niesamowite jakie to złożone mechanizmy psychiki ludzkiej, przez przypadkowe sytuacje które lecą viralem po Internecie. która dobrze użyta może być niesamowitą drogą do sukcesu, no albo bankructwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Taktyka jaką objąłem to raczej short-term chociaż były oczywiście okresy trzymania altów dłuższą chwile by wyjść chociaż na zero i zobaczyć jak się zachowuje rynek. Jednak głównie interesują mnie shorty ale nie wykluczam, że jeżeli to wszystko będzie szło w dobrym kierunku to zapewne zainteresuje się inwestowania długo-terminowo, nie wykluczam też objęcia innych gałęzi tego wspaniałego rynku.

No i tak, pewnie dużo osób a nawet całe setki tworzyło/tworzy i jest mnóstwo w sieci tego typu wpisów ze zmaganiami się, ze zwykłymi zjadaczami chleba, ale wychodzę z założenia że skoro od tego jest Internet i można to robić, dodając do tego może jakieś ciekawe dyskusje na dane tematy się wywiązać i może byłoby kilku doświadczonych graczy chętny do udzielenia wskazówek lub porad co robić tak a co nie - jestem otwarty na wszelką polemikę i dyskusje ;)

Ale do rzeczy, dodaje tutaj moje aktualne picki z dnia 21 lutego. Kwota startowa jaką przeznaczyłem to +- 1500E ale na tym nie koniec, te kwoty mogą się zmieniać jak wspomniałem gdy zobaczę, że wzrosty będą na tyle wysokie to będę sprzedawał by reinwestować w kolejne coiny i może jakieś cykliczne zakupy do long-term holdu chociaż nie jestem zwolennikiem takich praktyk, zdecydowanie wolę kontrolować w miarę możliwości poprzez obserwacje. Aktualnie funkcjonuje jeszcze na nieszczęsnym revolucie w małej skali ale odchodzę powoli od tej aplikacji. Skupiam się na Coinbase/Coinbase Pro i właśnie wchodzę w Binance. Nie wiem jak będzie z częstotliwością wpisów ale postaram się regularnie dodawać update jakby ktokolwiek był zainteresowany, robię to jako amator tylko i wyłącznie dla siebie ale może kiedyś przysłużą moje błędy ludziom, którzy też będą chcieli wejść w ten świat i sam jestem ciekaw ile uda się z tego zrobić w ciągu pół roku - może rok albo i dłużej to już w dużej mierze zależy od wielu czynników.

Myślę, że mogę sobie pozwolić na autorski tag #cryptonewb - zapraszam czarnolistowania/obserwowania.
Tutaj testowo w formie krótkiej grafiki, przedstawiam wstepny zarys, nie jest to ostateczna forma i pewnie będzie się zmieniać ale chciałbym sobie to po prostu w przystępnej formie za jakiś czas podsumować i podliczyć no i trochę eksperymentalnie ile zwykły przeciętny laik jest w stanie zarobić (lub #!$%@?ć) posiadając praktycznie zerową wiedzę. Wszelkie pociski, obelgi i brak konstruktywnej krytyki mile widziane. Miłego tygodnia życzę wszystkim.

Pobierz Furioz - Siemka porannym mirkom.

Ostatnio minął mi rok zabawy z krypto walutami od...
źródło: comment_1645517522YA1CoWPF8V3Hxg4dczbhB5.jpg
  • 10
@Opposition_Fuhrer:
@CryptoShort

Rozwiniesz coś? jak znajdziesz oczywiście chwile czasu. Wiem, że jest tam dużo przekombinowanych rzeczy, jak niezweryfikowane fake-coiny dla pumpdumpu (?) nie wiem czy dobrze to odebrałem.

Ale przecież są też coiny, które tam są od lat no i sam fakt, że jes to jedna z największych giełd tego typu i nie czytałem, by były z nią jakieś afery? chyba, że sie mylę, No ale oczywiście nie jest wyznacznikiem najlepszej
@Opposition_Fuhrer
To znaczy hazard kojarzy mi się bardziej z jednorękim bandytą, gdzie nie masz realnego wpływu czy wygrasz/przegrasz tutaj jednak na podstawie obserwacji, tendencji spadkowej/wzrostowej i pędu tłumu jesteś w stanie ocenić - rzecz jasna nie da się robić tego nieomylnie no ale żaden sensowny coin oparty na jakiejś technologii, nie pozwoli sobie na zwinięcię się od tak bo to zwyczajnie nieopłacalne, chyba że sie mylę? Wiem, że takie przypadki były ale
@iAmTS:

Request żyje i jest całkiem przyjemnym coinem do shortowania, strasznie duża zależność od BTC no jak każdy ALT ale ten po prostu kopiuje jego wykres z opóźnieniem sporym. No i próg wejścia nie jest wcale taki straszny, dodając do tego automatyczną sprzedaż jak kupisz po sensownej cenie. Wystarczy, że BTC robi swoje fikołki o 10% i Wolumen 24h staje się naprawdę duży. Sam osobiście w dwa miesiące na czysto spokojnie
Pobierz Furioz - @iAmTS: 

Request żyje i jest całkiem przyjemnym coinem do shortowania, st...
źródło: comment_1645526495CN8yconnTlaFJPurmFE2tB.jpg
mimo wszystko chciałbym spróbować, na coinbasie ogranicza ilość coinów dość mocno. Chociaż sam coinbase ostatnio sie rozwinął. Mi o Binance chodzi tylko i wyłącznie o krypto, nie giełde, forexy albo spółki aukcyjne. Po prostu obserwując na TradingView widzę ile jest możliwości. A jeśli moge zapytać, skąd to przeświadczenie? przeciceż to jeden z topowych portali tradingowych z bardzo rozbudowanym systemem - oczywiście każdy z nich to niesamowity zysk ale odpowiednio sie nim posługując