Wpis z mikrobloga

40 tys za leczenie stomatologiczne i wstawienie brakujących zębów to normalna kwota w tych czasach? 11 zębów do leczenia, 6 brakuje(obie dolne 6,7, jedna 5 dolna, jedna 4 górna) plus będę musiał założyć aparat na zęby. Generalnie to nie byłem u dentysty z 10 lat i tak się nazbierało, ale teraz jest trochę więcej kasy to zacząłem robić. Już 5 zębów tych najgorszych jest zrobionych i ponad 3 tys. poszło, ale cieszę się że zacząłem w końcu( ͡° ͜ʖ ͡°)
#dentysta
  • 6
@L722: Policz sobie leczenie kanałowe 800-2000zł(z takimi się spotkałem, 6 lat temu robiłem za 500zł kanałówkę, nie pod mikroskopem), w zależności od metody. Implant 2,5k-4k, zależy od tego jaki ząb, aparat nie wiem. Więc 40k za takie coś co raczej uczciwa cena.

Edit: no i jeszcze może trzeba też wyrwać zęba/zęby, również trzeba doliczyć co ceny/
Edit: no i jeszcze może trzeba też wyrwać zęba/zęby, również trzeba doliczyć co ceny/


@Wollier: na szczęście te zęby nie są jakoś w złym stanie i nic nie jest do wyrwania. Dlatego tyle lat nie byłem bo bałem się że znowu będą rwać i tak odkładałem xD Te zęby co mi poleciały to praktycznie wszystkie zaraz po liceum i jak przestałem chodzić(bo się #!$%@?łem że tylko rwą) i miałem spokój przez
@L722 Polecam iść w miarę szybko do ortodonty jeśli jeszcze nie byłeś - może się okazać że niektóre zęby nie trzeba wstawiać lub można to zrobić w trakcie noszenia aparatu. Jest jeszcze opcja, że wyleczysz zęby które ortodonta będzie chciał usunąć ale przy takich brakach jest to raczej wątpliwe (często 4 lub 5 idą do odstrzału). Najważniejsze że się przełamałeś i idzie do przodu, powodzenia (