Wpis z mikrobloga

#smarthome #homekit #inteligentnydom

Kupiłem jesienią do mojego malego mieszkania jedną smart głowicę do kaloryfera Eve Thermo. Mam w sumie trzy grzejniki, ale w sypialni i łazience nie grzeję - jedynie w salonie.

Mam ustawione automatyzacje:

1. 6:00 włącz grzanie na pełną p**** - żeby rano jak wstanę z łóżka było miło i przyjemnie
2. 9:00 jeżeli nikogo nie ma w domu wyłącz grzanie, jeśli ktoś jest grzej do 22 stopni
3. 16:00 grzej do 24 stopni <- tu muszę popracować nad tym, żeby sprawdzało, czy ktoś jest w domu czy jednak poszedłem gdzieś po pracy
4. 23:00 wyłącz ogrzewanie - lubię spać w chłodzie, nie wysusza mi się tak nos

Mimo podzielników ciepła w bloku rachunki vs analogiczny okres w zeszłym roku spadły o 25%. Za głowicę dałem 200 zł - za używkę.

Polecam wszystkim zakupić na kolejny sezon grzewczy (a może jeszcze na ten). Będziecie zadowoleni.
nalejmizupy - #smarthome #homekit #inteligentnydom

Kupiłem jesienią do mojego male...

źródło: comment_1645435230sd5lsmQBRhC3CZnKtmXvXv.jpg

Pobierz
  • 12
@nalej_mi_zupy: Masz mieszkanie czy dom? Przed zima zastanawialem sie powaznie nad tym, ale uznalem ze w sumie dzialanie takie jak opisales czyli oszczedzanie w nocy zeby rano #!$%@? moze nie wyjsc na plus bo ciezej rozgrzac dom niz po prostu utrzymywac stala temperature caly czas.
@AnakondaWins: Wszyscy mają iPhone'y - w HomeKit jest jakieś defaultowe wykrywanie na podstawie paru czynników - lokalizacji, podpięcia do wifi i czegoś jeszcze.

@Kimtchie: Mam mieszkanie i to dosyć małe. W domu trzeba by było przeliczyć czy się opłaca. Tam to jest zależne, czym grzejesz, czy masz grzejniki klasyczne czy podłogówkę, itd. Nie jestem ekspertem w temacie domów, ale zapraszam na forum to ci pewnie podpowiedzą.
24 st w pokoju? O_o


@ladzik: Zapomniałem powiedzieć, że to jest temperatura w jakiś sposób kalkulowana przez głowicę. Tzn. czujnik temperatury jest w głowicy, która jest blisko samego grzejnika, więc może lekko przekłamywać jaka jest rzeczywista temperatura w pokoju. U mnie to jest różnica 1 stopnie w stosunku do tego co jest na termometrze po drugiej stornie pokoju.

Generalnie da się to spiąć z jakąś centralką która by też sterowała piecem?
@Patryk4: Jak masz kaloryfery w miarę nowego typu to wymiana głowicy jest beznarzędziowa. Spróbuj odkręcić pierścień wokół swojej głowicy wcześniej zakręcając kaloryfer. To srebrne ze zdjecia. Jak idzie bez oporu pod palcami to masz rozwiazanie z głowicą, którą da się wymienić na taką smart. Jak głowica jest połączona z zaworem dodatkowymi śrubami, itd - to albo ma zabezpieczenie przed demontażem albo jest starego typu i nic nie zrobisz.
nalejmizupy - @Patryk4: Jak masz kaloryfery w miarę nowego typu to wymiana głowicy je...

źródło: comment_1645445497IRtvnsDHKKatcT7OxYfEnW.jpg

Pobierz
@nalej_mi_zupy: ja mam głowice nieco mniej "Smart" - ustawiam ręcznie godziny i temperatury, ale wkurza mnie że dość często muszę wymieniać baterie. Jakoś 2x w roku w każdej głowicy. Jak to wygląda u Ciebie?