Wpis z mikrobloga

Najbardziej kuriozalne jest w przypadku takich krajów jak Turcja czy Rosja, że są to naprawdę kraje, które mają potencjał na bogacenie się i powiększanie swojego dobrobytu.
Turcja:
Liczny naród, mógłby wejść do UE i korzystać z jej dobrodziejstw jak wspólny rynek, łatwość podróżowania czy podejmowania pracy. Zamiast tego wolą okupować Cypr, wdawać się w wojenki w Libii czy Syrii oraz represjonować Kurdów. A przeciętny Turek wcina gruz i dalej głosuje na takich dyktatorów jak Erdogan, bo "Wielka Turcja" coś znaczy w regionie XD, kiedy mógłby żyć pokojowo i bogacić się zamiast patrzeć jak #!$%@? lira ¯\_(ツ)_/¯
Rosja:
Jeszcze liczniejszy naród, z możliwością sprowadzania taniej siły roboczej z Uzbekistanu czy Kazachstanu, bliski Europy mogąc robić z nimi interesy. Nie. Lepiej dalej popierać Putinów i pałować się do Imperialnej przeszłości kraju, kiedy obecna Rosja w porównaniu do ZSRR czy Imperium Rosyjskiego wygląda jak karzeł. Lepiej dalej rozpętywać nikomu niepotrzebne wojny czy okupacje i dostawać sankcje na mordę.
#ukraina
  • 1