Wpis z mikrobloga

Daily reminder że Wojsko Polskie samo przeprowadziło symulację Zima-20 z której wynikło że po 4 dniach Warszawa jest okrążona a po 5 dniach jest po wszystkim.

I co? I gówno. Nic się nie stało - Polacy nic się nie stało!
Wszyscy dobrze się bawią. A za wschodnią granicą mamy coraz bardziej niestabilnego umysłowo szaleńca z wizją powrotu imperialnej Rosji. Tuż za zachodnią granicą mamy za to uśmiechniętych Niemców którzy chcą z Rosją robić biznes bo z geopolityki się wycofali po traumie 2 wś omamieni gwarancjami USA i uwierzyli, że liczy się tylko dobry interes.

"NICE TRY RUSKA ONUCO, SZASZKO!!1"
()
#wojna #rosja #ukraina #polska
  • 8
1. Symulacje robi się po to żeby przegrać - tak się rozwija.
2. Założenia symulacji były idiotyczne i nigdy takowe nie będą realizowane (tj. obrona linii granicy RP)
3. Żadna to sztuka dotrzeć do Warszawy w 4 dni, jak od granicy białoruskiej jest 100km;
4. Cała ta symulacja była polityczną ustawką mającą doprowadzić do zmiany Generała Rajmunda Andrzejczaka, szefa Sztabu Generalnego, który miał poparcie Dudy, ale nie miał poparcia Macierewicza.
@antyfoliarz:
Ad1. Ciekawa teza, szkoda że np. w 2017 nikt o tym nie wiedział i dumnie wypięto piersi do orderów.
Ad2. Powiedz mieszkańcom połowy Polski że ich poczucie bezpieczeństwa jest idiotyczne.
Ad3. A nie, to spoko. No problemo.
Ad4. Czyli Zima-20 była mistyfikacją? Czy też jej rezultat jest prawdziwy a wszystko inne (w tym próba uwalenia Andrzejczaka) nieistotne dla obywateli?
@Xenoth:
1. Niektóre się wygrywa, niektóre przegrywa. Czasem z przegranych symulacji uczysz się więcej niż z wygranych. Takie to proste.
2. No życie ogólnie jest ciężkie. Jeśli chcą przeżyć to muszą być gotowi na to, że przez jakiś czas znajdą się za linią frontu. Wymogi wojny manewrowej są nieubłagane - musisz mieć głębie operacyjną. Lepiej być 2 tygodnie za linią wroga niż 20 lat.
3. No życie, geografii nie oszukasz, ani
Wojsko Polskie samo przeprowadziło symulację Zima-20 z której wynikło że po 4 dniach Warszawa jest okrążona a po 5 dniach jest po wszystkim.

I co? I gówno. Nic się nie stało - Polacy nic się nie stało!


@Xenoth: Nie rozumiesz, stało się, wydali 24 mld zł na 200 czołgów Abrams, temu to służyło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Xenoth czytałem kiedyś na wykopie cytat z fb, komentarz dotyczący obecnej władzy "niech robią co chcą byle kasę dawali". Putin powie "ja dam 1000" i będzie 36% kolaborantów.
@Xenoth: Czy ktoś w ogóle wie, jakie były założenia tej symulacji i jak wyglądał jej przebieg ? Czy jak zwykle wykopki wszystkie swoje analizy i wywody opierają na jednym słowie - w tym wypadku " przegraliśmy " ?
Równie dobrze to mógł być wał zrobiony po to, żeby postraszyć ludzi i wyciągnąć wiecej kasy na zbrojenia.