Wpis z mikrobloga

mirki z tagów #samochody #motoryzacja

czy ktoś z was zajmuje się handlem częściami używanymi z aut np. z DE? albo znacie kogoś kto sie tym zajmuje i wie co i jak?

chodzi mi najbardziej o kogoś, kto robi to w sposób legalny - nie ważne jak, czy w sposób X czy Y. Interesuje mnie właśnie ta historia i sposób, w jaki to ugryźć.

Chodzi mi właśnie o sposób legalizacji takiej działalnosci, nie koniecznie polegający na zakładaniu w PL stacji demontażu pojazdów, bo brzmi to drogo i jest #!$%@? absurdalne, zebym do demontażu kilku aut z DE, FR czy tam NL / BE w skali roku miał stawiać osobne budynki, betonować 200 metrów placu i kupować wagę do 3,5 tony. #!$%@? kraj.

zastanwiam sie nad obejściem tego poprzez demontaż w innym kraju (np. DE) i transfer części do PL przez sprzedaż z jednej firmy, do drugiej - ale czy to w DE jest prostsze?

bede wdzieczny jak ktos z was ma jakieś DOŚWIADCZENIA jak to funkcjonuje, a moze jakos da sie załatwić tą stacje demontazu iw PL inaczej niz przez wywalenie 500 tys pln.
  • 3
@Zielone_Jabuszko_Rosnie_Sobie: masz tyle mozliwosci i chcesz wybrac najabardziej #!$%@?, biurokratyczny i skomplikowany system do prowadzenia dzialanosci na calym swiecie? Przeciez posiadanie swojego biznesu w tym kraju to jest jak #!$%@? rollercoaster emocjonalny.

Podobnie jak i w Polsce potrzebujesz:

1. Hale na zabezpieczenie rozebranych wraków, legalnie nic nie moze stac na dworze i nie moze byc tez rozbierane na dworze. Wiem, ze malo kto tak robi i 99% aut jest tak wlasnie
@bruhh: dzięki za odpowiedz, wiem właśnie ze większość tych przepisów jest chore na łeb i jakoś na szrotach nie widzę aby były przestrzegane nawet w najmniejszym stopniu. Ale działają oni od lat i każdy na ich w pompie, a ja jakbym zakładał nowy to pewnie miałbym co 2 dni pielgrzymkę urzędników.

Myślałem ze może w DE jest luźniej z tym i potem da się zrobić transfer części

Jaki sposób widziałbyś na
Czy może dogadać się na jakaś współpracę ze złomem, czy stacja demontażu?

@Zielone_Jabuszko_Rosnie_Sobie: zazwyczaj ktos, kto ma juz stacje demontazu i zlom nie bedzie ci sprzedawal czesci lub oddawal tego za procent, bo to jest dla nich zbyt mocno oplacalny biznes, zeby oddac ci kawalek tortu.

Mam znajomych którzy maja złom, ale nie wiem jaki jest dokładnie profil ich działalności i możliwości tutaj. Jeszcze z nimi nie gadałem

@Zielone_Jabuszko_Rosnie_Sobie: skoro