Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja #pytanie
Taka dziwna sytuacja, zawsze jak miałem mieć przegląd techniczny samochodu to pare dni wcześniej dostawałem smsa. W tym roku smsa nie dostałem żadnego, tutaj zaglądam w moją książeczkę od samochodu i ostatni przegląd miał miejsce 20 lutego 2022. Czyli to oznacza, że praktycznie jutro musze jechać na przegląd?

Jakie są dokładnie przepisy, czy auto może kilka dni pojezdzić bez aktualnego przeglądu? I jak to możliwe, że oni zawsze mnie informowali smsem, a w tym roku zapomnieli?
  • 12
@Freeyour: w dowodzie wpisuje sie do kiedy przegląd jest ważny a nie kiedy był, więc od jutra nie masz
nie może jeździć bez przeglądu nawet #!$%@? z mandatem ale ubezpieczenie
a co do smsa to nikt domyslnie nikogo nie informuje, może na twojej stacji kontroli pojazdów mają taką usługe (u mnie jest chyba nawet za darmo) - może w zeszłym roku nie powiedziałeś że chcesz takiego smsa
@Freeyour: ja kiedyś jeździłem 3 miesiące bez prawa jazdy bo nie zauważyłem że mi sie skończyło ¯\_(ツ)_/¯ teraz przypomnienia przychodzą zawsze z aplikacji mobywatel niestetu tutaj też przegapiłem przegląd auta bo przypomnienie było tydzień czy dwa przed temrinem i do tego czasu zapomniałem
@Freeyour: na stacji będzie wyjebka do nich możesz wpaść nawet rok po terminie, przypał by był tylko gdybyś wpadł na patrol po drodze na stacje albo gdzieś przydzwonił
@bruuh: Ale wiesz że takie przyczynienie jest praktycznie niemożliwe do udowodnienia, zwłaszcza jeżeli pojazd był sprawny przed wypadkiem? Z tego co wiem normalnie wypłacają, ale ok.
@bruuh: Nie wiem tego, ubezpieczyciel też tego nie wie, zatem żeby "przybić" współprzyczynienie musiałby udowodnić, że stan techniczny przyczynił się do zdarzenia a nie gdybać i zakładać że pojazd był niesprawny i to jeszcze ta niesprawność to nie była jakaś np. pęknięta szyba czołowa która nie przyczyniła się do zdarzenia tylko konkretna niesprawność, która przyczyniła się do zdarzenia. Nie są mi znane takie przypadki.