Wpis z mikrobloga

Nie wiem sam się już w tym gubie, ile ludzi tyle teorii - jedni mówią dominacja, drudzy obalone i partnerstwo.. i weź tu człowieku bądź mądrym

W skrócie: pies walczy o zasoby. W miocie było ich 7, matka nie wyrabiała z karmieniem. Dorzucać smaczki próbowałem jak na filmie John Doga i pies ma to w dupie. Pogłaskać się czasami da, czasami nie, zwykle nie. Mam opory przed jakimś wkładaniem mu ręki do gardła, myślę że mógłby mnie poważnie #!$%@?ć, szycie ręki którą pracuję mi nie jest potrzebne

jakieś protipy?

#psy #pies
  • 7
@peoplearestrange: podmiana panie, dajesz mu coś co chce, ale masz pod ręką coś czego będzie chciał bardziej. I prosisz pana psa, żeby ci dał. Jak się skusi na lepsze, to bierzesz tamto, chwalisz psa bo ładnie oddał a potem powtarzasz.

Mam opory przed jakimś wkładaniem mu ręki do gardła, myślę że mógłby mnie poważnie #!$%@?ć


Nie wiem jak chciałbyś oduczyć walki o zasoby walką o zasoby ¯\_(ツ)_/¯
@peoplearestrange: poza tym wszystkim co wyżej dwie kwestie - teoria dominacji nie tyle została obalona, co stwórca się z niej wycofał.
No i druga kwestia - praca nad pewnością siebie u psa, oraz zaufaniem i więzią z przewodnikiem. Pies, który Ci ufa pozwoli CI na wszystko, ale najpierw musisz to wypracować.