Wpis z mikrobloga

Wysukało mi się boxowe chłodzenie pod moim i-5 8400. Chciałbym zmienić, ale jest tego sporo na rynku - także wytypowałem 3 typy, które mógłbym wrzucić, pomożecie lub zaproponujecie coś konkretnego? Wszystko siedzi w obudowie Fractal Design Define C Midi.

Przeważnie photoshop i dźwiganie dużych plików, oprogramowanie do grafiki wektorowej, praca biurowa, czasem trochę obciążenia pod gry, sporadycznie (choć zakładam częściej) renderowanie 3D/Video.

01. SilentiumPC Fera 5
02. Cooler Master MasterLiquid Lite 240
03. SilentiumPC Spartan 4

#komputery
  • 7
@sorasill: Dokładnie taki CM MLL 240 po roku ładnie mi zaczął ciec.

Fera 5 jest wszędzie polecana.

Teraz mam ARCTIC LIQUID FREEZER II 240 ale musiałem zmienić wiatraki na niskoprofilowe bo zawadzały o radiator na płycie głównej.
Jak będziesz wybierać coś, co montujesz na obudowie (czyli wszystkie AIO z 2 czy 3 wiatrakami) to pogoogluj czy ktoś nie miał problemu z takim zestawem i Twoją obudową. Można się wściec, jak gdzieś
@qdt2k: dziena, ja mam "dużo luzu" w obudowie i na obudowie, bo Fractal oferuje świetne rozwiązania, a bebechy mają piwnice gdzie jest zasilanie + dyski, a ssd montuje się na backplate typowo, wszystkie kable są bez problemu do upchania z tylu. Więc wystaje tylko radiator od procka, ramy i GTX1060 i nic ponad radiatory od tej płyty MSI którą mam wrzuconą (Z370 GAMING PLUS) to ledwo co wystają ponad płytę, a
Notka: po zmianie chłodzenia i5-8400 na Fera 5 spadek temperatur o 30°C w porównaniu do stockowego chłodzenia od intela, które już ledwo co kulało.