Wpis z mikrobloga

Sieciowe Mirki, mam pytanko. Na jednym końcu mieszkania mam router od UPC. Puściłem w peszlu na przeciwległy koniec mieszkania ethernet i chciałbym najlepiej to wykorzystać (zwiększenie zasięgu w mieszkaniu).

Na razie kupiłem sobie dodatkowy router, który miał w domyśle robić jako AP. Pojawiają się dwa problemy:
- przełączanie klienta między AP, nie działało mi to dobrze i zostawiłem drugi router jako osobną sieć i przełączam się ręcznie
- to jest jednak nadal osobna sieć, więc jakikolwiek config będzie tylko na tym AP

Dlaczego pytanko mam czy jest może jakieś inne rozwiązanie. Myślałem o wifi extenderze, do którego wpinam kabel ethernetowy, ale nie wiem czy to ma szansę zadziałać. Jeśli to by była dalej jedna i ta sama sieć to by było dla mnie idealnie (wszystkie konfiguracje w jednym miejscu)

#sieci
  • 2
@barto125: zrobiłem AP z routera na drugim końcu mieszkania i ustawiłem na macu w airport utility opcję "joinMode=Strongest" i teraz sam przełącza mi się po odpowiednich AP. Jest gituwa. Lepiej by było jakbym miał 2 mikrotiki, które ze sobą gadają i mogą wywalić klienta jak sygnał jest słaby i wtedy bym po stronie klienta nic nie musiał ustawiać, ale teraz jestem i tak zadowolony