Wpis z mikrobloga

Jaki płyn po szczotkowaniu zębów polecacie?

@SkrytyZolw przywołuje naczelnego stomatologa/naczelną stomatolożkę(he he)

Obecnie używam eludril care (jest też ten droższy eludril jak coś) i jestem bardzo zadowolony.

Zaznaczam, że mam założony retainer na dolnych zębach.

#stomatologia #zeby #zdrowie #oddech #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #rozowepaski #niebieskiepaski #warszawskiprzegryw #bigdicktime
  • 15
  • Odpowiedz
sugerujesz ze picie alkoholu wywołuje raka jamy ustnej ?


@alahakbar: Nie, nie sugeruje, że wywołuje, ale oświadczam, że zwiększa ryzyko, to tak. Tyle ze zęby pluczesz conajmniej dwa razy dziennie a mocny alkohol zazwyczaj pijesz rzadziej.

http://onkologia.org.pl/alkohol/

Szacuje się, że 2 do 4 proc. wszystkich przypadków nowotworów spowodowanych jest pośrednio lub bezpośrednio przez alkohol. Regularne picie alkoholu zwiększa ryzyko wystąpienia raka jamy ustnej, gardła, przełyku, krtani

Zmniejszając tylko ilość wypijanego alkoholu,
  • Odpowiedz
@sok_z_buraka: > Tyle ze zęby pluczesz conajmniej dwa razy dziennie a mocny alkohol zazwyczaj pijesz rzadziej.

w sumie racja ale z drugiej strany zabija rozne wirusy itd ktora moga powodowac stany zaplane it d
  • Odpowiedz
@Estetykatopodstawa: wiem, ale lepiej stosować przed szczotkowaniem, po nitkowaniu. Chyba że i tak płuczesz usta wodą po umyciu zębów. Wtedy to bez znaczenia.
Na co dzień fajny jest Listerine fioletowy. Ale nie ma potrzeby stosowania płynu profilaktycznie jak nie masz "szczególnych wymagań".
  • Odpowiedz
@Estetykatopodstawa: Nie przesadzam, takie są fakty. Mam takich pacjentów każdego dnia ¯\_(ツ)_/¯ Szczoteczka nie oczyszcza przestrzeni międzyzębowych, więc stale zalegają Ci tam resztki żarcia, bedące idealną pożywką dla bakterii próchnicotwórczych. To trochę tak jakbyś stwierdził, że przesadzam mówiąc, że niemyte zęby się psują ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To są do tego specjalne nici, superfloss.
  • Odpowiedz