Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 121
37 009 + 174 + 327 = 37 510

Dwa dni wyjazdowych #kwadraty korzystając, że za oknem nieco cieplej. Pierwszego dnia poranny pociąg do Włoszczowy. Słonecznie, więc też mroźnie. Ze 20km od startu trąbi na mnie ktoś w SUV, wyprzedza i macha żebym się zatrzymał. Pani koło 30tki mówi że ona też sobie chce kupić taką szosę i że nie zna nikogo kto na takim rowerze jeździ i 10 min poszło na doradztwo. Przy jej budżecie i fakcie, że musiała zaczepiać losowego pedalarza, bo nie ma innej osoby do konsultacji, zaproponowałem wycieczkę do Decathlonu i kupno Tribanka. Nieco później zaszło słońce, więc chociaż nie było przyjemniej, to przynajmniej zrobiło się zimniej... Od 17 po zachodzie słońca do 21, gdy dotarłem na metę, już całkiem rześko bym powiedział. Meta w Wawie u kolegi @fenter z spaghetti, piwkiem i nalewkami plus pogaduchy o pierdołach do północy. A rano wstać trzeba... Przy okazji kolega będzie jechał ze mną w tym roku Eurotripa, więc trzeba pielęgnować jego alkoholizm.

Ano trzeba, żeby wyjechać na północy-wschód mazowieckiego robić kwadraciki w kierunku na Białystok. Udało się dociągnąć do Łochowa, ale ujechałem się okrutnie, bo "Panie metaxy, alfalty są dla zarządu, dla pana jest piachy i błoto", czyli, jak słusznie zauważyło kilku ludków na Stravie, są to tereny nieprzyjazne pedalarzom szosowym. Ogólna taktyka niełączenia ze sobą wsi asfaltem, bo i po co łączyć miejscowości, gdzie połowa domów jest drewniana i pewnie nawet niezamieszkana. Przy okazji standardowo nawet w większych miejscowościach taktyka "wybudowaliście sobie osiedle, to sobie doprowadźcie sami drogę" kończy się ładnymi domkami z drogimi samochodami i butami tychże ludzi uwalonych po kostki w błocie, bo nikt tego nawet nie utwardził....

Drugie 300 w tym roku sugeruje, że zima lekka, może zaoszczędzimy na gazie... Pierwszy wypad BH i jaka to jest radość z jazdy w porównaniu z Tribanem RC520, to głowa mała. Jakoś to śmiga po asfalcie, a nie brnie jak czołg pod Stalingradem. Przy okazji udało się przekroczyć 51 tys. czerwonych i 16 tys. zielonych kwadratów.

Max square: 69x69
Max cluster: 16181
Total tiles: 51204

#rowerowyrownik #kwadraty #300km #rower #metaxynarowerze
metaxy - 37 009 + 174 + 327 = 37 510

Dwa dni wyjazdowych #kwadraty korzystając, że...

źródło: comment_1645172586vDZvPeMNcnIW2EI40lxOs9.jpg

Pobierz
  • 28
Pani koło 30tki mówi że ona też sobie chce kupić taką szosę i że nie zna nikogo kto na takim rowerze jeździ


Ziom… tej pani nie chodziło o rower ( ͡º ͜ʖ͡º)

i 10 min poszło na doradztwo


tak to się teraz nazy…

Przy jej budżecie i fakcie, że musiała zaczepiać losowego pedalarza, bo nie ma innej osoby do konsultacji, zaproponowałem wycieczkę do Decathlonu i kupno Tribanka
W czym jest największa różnica między tym RC520 a BH? Głównie opony i waga czy coś jeszcze szczególnego?


@donmateok: opony, waga, geometria, ogólnei jakoś mi ten rower nie leży. Cały czas mam wrażenie, że jeżdżę nim przez siłę, jakby inne partie mięśni pracowały na nim.
@metaxy: Dzięki, ja się zastanawiam czy na lato jest sens zmiany opon 42 (Continental Speedride) na coś typu 28/32 (dla przykładu Continental Contact Speed). W głowie mam trasy 200km+ głównie po asfalcie i gdyby była różnica z +-5% to by mnie zadowoliło.