Wpis z mikrobloga

#akwarystyka #akwarium

Moje pierwsze poważne akwarium. Zaczynam od zera. 2 tygodnie temu kupiłem dzieciom kostkę 30l, ale czegoś brakowało. Padło na używane 72l. Dzisiaj będę montował CO2. Oświetlenie 2 lampy LED z czerwonym i niebieskim światłem. W przyszłym tygodniu będę montował zewnętrzny filtr eheima. Sprzęt od zaprzyjaźnionego akwarysty będę miał użyczony. Zobaczymy czy sadzonki będą rosły. Podłoże aktywne Yokuchi Jiban.
Pobierz
źródło: comment_1645172429oZ3bIvMmOhsddrPL8Y9JII.jpg
  • 19
@berecik: Te mikro korzonki zaraz znikną :) pomyśl nad większymi albo je usuń i będzie iwagumi. Fajny zbiorniczek, podoba mi się.

Tylko dlaczego zostawiłeś te paskudne naklejki aquaela z przodu? :(
@psylo Bo to jest tył. Akwarium jest z odzysku i przód miał rysy. Nie zdążyłem jeszcze odkleić. A dlaczego miałyby zniknąć te sadzonki? Przecież o to chodzi. To są sadzonki które mają urosnąć. Zaczynam od zera. Ma się trawnik zrobić i na razie jest nasadzone małym Heńkiem, a tył roślinami 3 planu. Czekam kilka tygodni aż się ukorzeni wszystko i dopiero obsada będzie. Zmętniało bo nasadzałem gęściej.
Pobierz
źródło: comment_1645218462EZnZVEkVs4kDhkS4wW6qOj.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@prezes_internetu: Ze składu węgla i kamieni ogrodowych. 15 zł za 25 kilo prawie zapłaciłem. Musiałem trochę poszukać fajnych. Ogólnie ten monolit skalny jest zbudowany z kilku mniejszych kawałków.
@psylo @prezes_internetu @cebulowy_wojownik @PrezesTalarek

Ponad tydzień a rośliny idą jak głupie. Zamontowałem bimbrownię co2. Dodaje też nawóz. Niestety walczę z glonami. Ale wygram, bo już rośliny zaczynają pracować, zmniejszyłem czas świecenia i daję ten dwutlenek, do tego codzienne podmianki 1/3 wody. Naklejkę w końcu zedrę hehe Wpuściłem 3 ślimaki, kilka krwetek żółta neocaridina i kilka rybek. Wszystkie mają się dobrze,
Pobierz
źródło: comment_1645800226Uh0BCLpNbdOx67Mag4HE9r.jpg