Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#rower #szosa #trenazer

Hej, wiem że pewnie temat wałkowany 100razy, ale jaki trenażer kupić do sporadycznego amatorskiego popedalowania za niewielką cenę? Niewielka mam na myśli tak do 1000zl, o ile jest to w ogóle możliwe, nie zależy mi na żadnym wypasie. Do tego muszę wykupić aplikacje Swift?
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Desmosedici: potrzebne, bo co zimę odkładam w ogóle rower, i nic mnie nie zmusi do jazdy poniżej 10 stopni, nie sprawia mi to przyjemności. Potem 0 ruchu i chodzę ospały całymi dniami. Więc kupiłbym, tyko muszę zrobić research
@Zuchwaly_Pstronk: skoro nie wiesz czy sie wkrecisz i jednoczesnie chcesz tanio to moze byc taka oto uzywka https://www.olx.pl/oferty/q-tacx-vortex/ (nowka z gwarancja 1,5tys w decathlon). Sam mam te uzywke, pierwsza zima przejezdzona, ponad 1000km i uwazam ze to byl znakomity wybor. Gdy go zajezdze to przesiade sie na jakis drozszy DD. Zwift przydaje mi sie glownie dlatego, ze mam tam wirtualnego "zajaca" (inni kolarze, cale peletony), a pogon za kims zawsze mnie
Nie kupuj używanego trenazera. Poszukaj nowego Tacx Flow Smart. W zupełności wystarczy. Trenażery jebią się jak Sasha Grey, kupowanie używki to pchanie się w kłopoty. Uruchomisz na tym modelu Zwift i pozostałe aplikacje jak Rouvy, Kinomap, Trainer Road itd. Co do kręcenia bez wizualizacji to możesz do niego podłączyć licznik np garmin i tam sobie realizować jazdę czy sterować obciążeniem.
@Zuchwaly_Pstronk: do zwifta najtańszy i terakrywby będzie tacx flow, później vortex.
Na tańszych teoretycznie też się da tylko potrzebujesz czujnik prędkości i kadencji. Oraz odpowiednią konfigurację, bo zwift jakimś swoim algorytmem wyliczy Ci moc (która będzie mocno z dupy, ale chociaż Avatar ruszy :p)
@Zuchwaly_Pstronk jeśli masz czujniki prędkości i kadencji to nie warto przepłacać za smarta bo to i tak na estymatach leci i można użyć tych czujników do zwifta. Jeśli masz czujnik mocy to już całkiem cacy. W takim układzie wystarczy novo force 8 który jest za 600 lub 700 w decu. Jak nie masz czujnikow kadencji i prędkości to i tak proponuję kupić bo w lato też się przydają.
@Zuchwaly_Pstronk: Właśnie Tacx Flow Smart to jest model wyprodukowany dla Decathlon. Kiedyś kosztował 999 zł ale jak przyszła pandemia to sklepy wykupiły wszystko i sprzedawały po 1699 zł. :D Tu masz nowy, Jesli możesz dołożyć to bierz. https://trigar.pl/pl/p/Tacx-Flow-Smart-Trenazer-rowerowy-T2240.61/3104 Vortex zdaje się, ze nie jest już produkowany wiec ciężko będzie go dostać i raczej będzie dużo droższy. Miałem vortexa, kupowałem go w listopadzie 2019 za 900 zł z przesyłka z uk. Ah.
czyli te 1000zł to takie minimum za akceptowalny trenażer, który pociągnie zwifta?
też planuję kupić, ale pewnie na przyszłą zimę. Ile mniej więcej trzeba liczyć na te wszystkie akcesoria typu mata, opona, etc. z 400zł?
mniej więcej trzeba liczyć na te wszystkie akcesoria typu mata, opona, etc. z 400zł?


@LPFJ: ja zamiast maty pod rower mam takie piankowe puzzle dla dzieci z allegro za kilka złotych. Może nie wyglądają pro, ale działają tak samo ( ͡° ͜ʖ ͡°) W zasadzie potrzebna ci tylko opona za jakieś 80zł