Wpis z mikrobloga

Jakie monitory do PC są obecnie polecane?

Rozmiar - minimum 24 cale, chyba więcej niż 27 się nie opłaca tutaj przekraczać.
Rozdzielczość - 1080p dalej jest na prawdę super, nie wiem czy jest sens pchać się w 4K bo pod względem gier na pewno nie wszystkie będą dobrze działać, więc zachodzi potrzeba uruchomić czasem grę w 1080p, i nie wiem czy obraz nie będzie wyraźnie nieostry.
Częstotliwość odświeżania - może już jestem boomerem ale 60Hz mi wystarczy.
Cena - jak wyjdzie poniżej tysiąca to będę zadowolony.

Mój obecny 7 letni monitor (Samsung S24D390HL) mimo że działa super już ma martwe piksele, trzeba wymienić zanim padnie do reszty.

#komputery
  • 5
@Ademu: Z tego co czytałem 1440p wymusza używanie 1440p zawsze, bo skalowanie do 1080p sprawia że wszystko wygląda tragicznie, gdzie 4K do 1080p jest bardziej naturalne (bo to jest dokładnie to samo tylko 2 razy większe).
Niestety używanie rozdzielczości wyższej niż 1080p nie jest zawsze możliwe, albo gra jest źle zoptymalizowana, albo tego nie obsługuje, albo po prostu PC nie domaga.
@Major303: Od dawna gry działają (i lepiej wyglądają) w 1440p. To już przeszłość, tak jak ssd i ich domniemana krótka żywotność. Taki gf 1080 wciąż spokojnie pozwala na granie w 1440p. W zasadzie to każdy monitor najlepiej wyświetla obraz w natywnej rozdzielczości. Do 4k to się poleca minimum 32".
@Ademu: Jak bym już musiał brać coś większego niż 1080p to chyba tylko 4K, ale tutaj z budżetem 1000 złotych są tylko same wersje budżetowe, które pewnie mają w sobie wszystkie odmiany ghostingu i flickeringu.