Wpis z mikrobloga

Hej mirki, powoli zaczyna mnie wkurzać temat #monitoring / #cctv ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ostatnio stwierdziłem, że przyda mi się zamiast jakiegoś gównianego videodomofonu normalna kamera na bramkę. No ale skoro normalna kamera, to w sumie może by już rejestrator dokupić? Po taniości są... No i dokupiłem.

Pamiętałem, że jak dawno temu (2016?) kupowałem jakieś hikvisiony to były jaja, że niektóre kamery wymagały IE albo specjalnych pluginów. Niespecjalnie mnie to wkurzało - coś tam zawsze dało się wykombinować, w ostateczności też podgląd kamer nie był taki ważny bo w apce mobilnej działało.

No i odpalam tenże rejestrator (jakiś tani hybrydowy BLOW BL-X04051) - a tu kuźwa welcome to 2001!
- interfejs tak na sztywno ustawiony, że pola do logowania na niektórych komputerach (o komórce nie wspominając) nie mieszczą się na ekranie. I nie, nie da się przesunąć - jeśli nie widzisz pola to go nie zobaczysz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- "PLUGIN NOT INSTALLED" - kurde, video w HTML5 już chyba od jakiegoś czasu działa, nie? Walić to, przeżyję bez podglądu
- przechodzimy do konfiguracji, dodawanie kamer... WTF? PLUGIN #!$%@? NOT INSTALLED.

Noż ja #!$%@?ę. Jak można po prostu elementy interfejsu uzależnić od jakiegoś gównianego plugina? Przecież to już nawet głupie nie jest, to zakrawa na sabotaż!

Na stronie producenta (czy raczej importera) jest jakiś program do konfiguracji. Pod windows oczywiście - a niech im będzie, mam kompa z windows. No i super... tenże program odpala niby konfigurację, a w niej... chyba okienko IE ()

Nie wiem czy się zmuszę do tego, żeby targać jakiś monitor do piwnicy i fizycznie go podłączać do rejestratora (może wtedy łaskawie zadziałają podstawowe funkcje), czy po prostu się wkurzę i oleję tę kasę... Ostatnia nadzieja w starym, nieaktualizowanym od lat macu który być może ma jeszcze tak stare safari że pozwoli na instalację pluginów (tak, plugin dla maca też dają, szkoda że od 2 lat safari ich nie obsługuje xD). Albo odkopię jakiś komp z windows XP ()

Tak, wiem, mógłbym wydać jakieś 1000zł na jakiegoś BCSa - tylko czy on na pewno będzie normalnie działał? Znajomy ze dwa lata kupił jakiegoś wypasionego Hikvisiona i... też w zasadzie sprzęt Windows-only, wymagane pluginy i inne takie duperele.

Czy ta pieprzona branża nadal musi tkwić w początkach XXI wieku? Sprzęt obsługuje najnowsze kodeki, ale wymaga antycznych technologii...
Pobierz
źródło: comment_1645020087xFoYha0fNvfo3xbpRrdc8g.jpg
  • 12
@enron: no ale w czym problem ? dodaj stronę w IE do zaufanych , wstaw w widoku zgodności, zainstaluj plugin i będzie działać ...


@matrix_pl: spróbowałem, plugin ruszył... i nic z tego, dodawanie kamer nadal nie działa (°°
Poza tym jak ten stary komp padnie to nici z konfigurowania rejestratora?

Bardziej się wkurzam na fakt, że rejestratory korzystają z takiej
@enron: każde dziecko wie że najlepiej rejestrator konfiguruje się na podpiętym monitorze i myszką :) jak się to zrobi raz a dobrze :) ustawi p2p i nigdy się tam nie zagląda chyba że potrzeba coś zmienić.

Podgląd na telefonie jest :) no chyba że masz ciecia co ma siedzieć i 100% czasu lukać co się dzieje ... to monitor :)
@enron: każde dziecko wie że najlepiej rejestrator konfiguruje się na podpiętym monitorze i myszką :) jak się to zrobi raz a dobrze :) ustawi p2p i nigdy się tam nie zagląda chyba że potrzeba coś zmienić.


Te konfiguracje na monitorze też są do kitu, nieintuicyjne jak cholera... i też nie wszystkie funkcjonalności są dostępne.

Podgląd na telefonie jest :) no chyba że masz ciecia co ma siedzieć i 100% czasu lukać
@enron: Masz absolutną rację! Jeśli jeden z największych graczy w swojej gałęzi rynku nie może zdobyć się na aktualizację i cięgnie za sobą martwą od kilku lat technologię to nie zna się na biznesie.
Rada ode mnie, oczekujesz kreatora który w trzech krokach skonfiguruje Ci kamerę to następnym razem weź Xiaomi Mi z Media Marktu. Hik jest widać dla trochę innego klienta
@enron: Masz absolutną rację! Jeśli jeden z największych graczy w swojej gałęzi rynku nie może zdobyć się na aktualizację i cięgnie za sobą martwą od kilku lat technologię to nie zna się na biznesie.

Rada ode mnie, oczekujesz kreatora który w trzech krokach skonfiguruje Ci kamerę to następnym razem weź Xiaomi Mi z Media Marktu. Hik jest widać dla trochę innego klienta

@staa: nie, nie chcę zabawek do kliknięcia które
@enron: Nie ma sensu rozpoczynać dyskusji która nigdzie nas nie doprowadzi, dokończę więc swoje stanowisko. W pełni popieram @matrix_pl, grupą docelową dla Hika są instalatorzy i obiekty gdzie monitoring nie jest tylko gadżetem, więc przejrzyste interfejsy nie są najwyższym priorytetem (a może nawet właśnie ma istnieć taka bariera), a większość małych i średnich instalacji konfiguruje się z rejestratora i komputer nie jest niezbędny (na pewno nie podgląd kamer w
@staa: no niech Ci jest, że takie systemy są używane głównie z tv. Ale nadal stosowanie w nich technologii których praktycznie nie da się obecnie użyć to jakaś kpina. Trzeba mieć specjalną maszynę wirtualną, żeby skonfigurować sprzęt w 100%...
@enron jak masz jedna kamerę to weź jakiegoś nieużywanego kompa z Windowsem, zainstaluj sobie Axxon Next i ciesz się normalnym softem. Ma wersję darmowa na ileś tam kamer. Dwie, trzy czy tam cztery, nie pamiętam
@enron jak masz jedna kamerę to weź jakiegoś nieużywanego kompa z Windowsem, zainstaluj sobie Axxon Next i ciesz się normalnym softem.


No niee, zamiast rejestratora klonkier z windows? Straszny overkill ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ma wersję darmowa na ileś tam kamer. Dwie, trzy czy tam cztery, nie pamiętam


@ArekJ: w końcu ogarnąłem to, okazało się że - pomijając www - coś było źle ustawione. Ten rejestrator jest
@enron ale na takim komputerku możesz też coś jeszcze trzymać ( ͡º ͜ʖ͡º)

Najważniejsze, że się udało. Z tymi rejestratorami hybrydowymi ogólnie jest śmiesznie, że trzeba im z góry określać ile ma mieć jakich kanałów. Tak jakby nie mogli dawać wyboru przy dodawaniu każdej kamery ¯_(ツ)_/¯

A co do beznadziejnego softu - HIKVISION w najnowszych rejestratorach już to ogarnął. Na Macu na pewno działa mi bez problemów
@enron ale na takim komputerku możesz też coś jeszcze trzymać ( ͡º ͜ʖ͡º)


Ostatnio wolę iść w minimalizm, RPi do home automation i jak najmniej "prawdziwych" komputerów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najważniejsze, że się udało. Z tymi rejestratorami hybrydowymi ogólnie jest śmiesznie, że trzeba im z góry określać ile ma mieć jakich kanałów. Tak jakby nie mogli dawać wyboru przy dodawaniu każdej kamery