Wpis z mikrobloga

jak nie pandemie to wojny, jak nie wojny to i tak choroby odbierające władzę nad ciałem i umysłem, odbierające godność. oczywiście wszystko losowo, żadnej karmy, sprawiedliwości, nic z tych rzeczy. wreszcie śmierć z przerażającym znakiem zapytania co potem (bo nie każdego stać na wiarę, którą można też rozumieć jako oszukiwanie samego siebie dla świętego spokoju). no ale i tak większość ludzi napędza bezmyślnie machinę cierpienia w imię wymyślonych ideałów. spojrzeć wystarczy na twarz chłopaka z "Idź i patrz" by czuć obrzydzenie do gatunku ludzkiego. ile takich musiało cierpieć i ile jeszcze będzie cierpiało. w imię czego? mieli ginąć jak Chrystus z myślą, że innym będzie lepiej czy jak? szkoła spisuje się świetnie w zabijaniu indywidualności i w pielęgnowaniu znieczulicy. martyrologia i patriotyzm wałkowane na każdej lekcji języka polskiego, skutek - śmierć niewinnych nie jest dla nas niczym niezwykłym. o ile śmierć ta nie dotyczy naszych bliskich, co jest przejawem atawistycznych instynktów przetrwania - faworyzujemy rodzinę chroniąc własne geny, nie ma w tym ideału, czysta biologia. bezduszna hekatomba ku uciesze tych, którym w tej loterii trafiło się znośne miejsce na planszy, i nie chodzi mi o same elity, ale wszystkich nas, żyjących w pierwszym świecie, z lekkością przymykających oko na to co nieustannie dzieje się tam gdzie nas nie ma #antynatalizm
Pobierz
źródło: comment_1644959229238KEu7C4f5z4OdHgrwlKK.jpg
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@ciemnienie: długo obserwuję tag, ale w przeciwieństwie do ciebie, nie interesuje mnie twoja osoba i dlaczego w wolnym czasie nie rozkminiasz o życiu jak ja tylko kłócisz się z ludźmi o innym światopoglądzie. Zamiast merytorycznego odniesienia się - kpienie. Typowe u ciebie. Siedzi po nocach i śmie myśleć o życiu! Pewnie ma depresję, więc jej zdanie jest nic nie warte!!!! Bo człowiek w depresji przecież nie może mieć rozsądnych refleksji!!! Gdybym