Wpis z mikrobloga

Planuje kupić jakiś #vr headset głównie pod #simracing.

Sprzęt jaki mam w tej chwili to #laptop Zephyrus M16 z Intel® Core™ i7 11gen 11800H, GeForce RTX 3070, 32 GB DDR4.

Gry w jakie planuje grać: Asseto Corsa, rfactor2, Dirt2.0, kiedyś może iRacing. Mam też Asseto Corsa Competizione, ale słyszałem, że pod VR jest słabo zoptymalizowana, prawda to?

W cenie do max 3000zł (może być taniej :) ) znajde coś kompatybilnego z tym kompem i grami wypisanymi powyżej?
Nie śpieszy mi się, więc mogę czaić się na jakieś okazje na pepperku.

#assettocorsa #assettocorsacompetizione #komputery #laptopy #virtualreality
  • 46
  • Odpowiedz
@Raffael: Tyle że g2 kosztują tyle co pimax5k+, więc artisan za połowę tej ceny robi robotę. Coś za coś, mniejsza rozdzielczość = więcej fps, lepsze odświerzanie 120vs90hz, brak czarnych ramek po bokach moim zdaniem przechylają szalę w stronę artisana.
  • Odpowiedz
@czarekfcb: Ja używam reverba g2, jest genialny. Na rtx 3080 daje sie juz we znaki przy acc, Iracing piękne 90 fps. Wydaje mi się, że do większych rozdzielczości to rtx 3090. Temperatury w okolicach 60, ale mam chłodzenie wodne.
  • Odpowiedz
@lodowka_z_piwnicy: A czego chcieć więcej? Rozdzielczość? Przy szybkiej jeździe nawet nie zwróciłbyś uwagę na różnice. Kąt widzenia? Jakoś nigdy nie czułem, żebym miał "ściany" po bokach.
Pewnie, że lepiej mieć więcej, niż mniej, ale akurat grafika na czasy okrążeń bardzo nie wpływa. No, chyba że masz zwyczajnie mało FPS :D
  • Odpowiedz
@SimDriftingHaze: przy mi te gogle, ale cos ich sparowac nie moge z kompem. Chociaz i tak chyba pograne bo nie mam wejscia na displayport i musze przejsciowke jakas zamowic xD
Ale pobralem pitoola - podłączylem pod usb i do prądu, odpalam "Guide" i sie upgradowaly ale #!$%@? Failed - odpalilem jeszcze raz i znow to samo. Teraz podłączam je pod kompa i windows to wykrywa bo jest dźwięk podczas podłączenia pod
  • Odpowiedz