Wpis z mikrobloga

RESORTOWE DZIECI, cz. 4

Transformacja systemowa w Polsce była bardzo ciekawym przypadkiem. Osoby, które wiązały nadzieje z końcem komunizmu oraz odsunięciem najważniejszych jej postaci od życia publicznego, niestety musiały sporo się rozczarować. W polityce zawsze da się przepchnąć swoich pod płaszczykiem nowej partii z odmienionymi poglądami, ale nie w rządzie, bo to już wygląda dziwnie. Natomiast stanowiska w spółkach skarbu państwa, czy największych grupach medialnych, to zawsze ciekawa sprawa.

Tym razem będzie o Piotrze Walterze. Zapewne każdy kojarzy to nazwisko, gdyż rodzina ta była bardzo mocno zaangażowana w powstanie jednej z największych telewizji w Polsce, TVN, którego tak niedawno żarliwie broniło sporo Polaków. Może prześwietlmy najpierw karierę Piotra Waltera.

W 1999 został członkiem zarządu spółki akcyjnej TVN i wiceprezesem tej stacji telewizyjnej. W lipcu 2001 objął funkcję prezesa zarządu grupy mediowej i dyrektora generalnego telewizji TVN[3].


W sierpniu 2009 złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu spółki akcyjnej, od września tego samego roku zastąpił go Markus Tellenbach. Piotr Walter pozostał dyrektorem generalnym telewizji, powołano go również na funkcję wiceprezesa zarządu[4]. W 2012 powołany w skład zarządu Grupy ITI z dniem 1 stycznia 2013 w miejsce swojego ojca[5].W 2017 został członkiem rady nadzorczej Wirtualnej Polski, a w 2021 jej przewodniczącym[6][7].W 2011 powołany przez ministra kultury w skład rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej[8].


Piotr Walter jest człowiekiem niewątpliwie wpływowym. Od 1999 działa w spółce, obecnie jako wice prezes zarządu i dyrektor generalny telewizji. Co ciekawe, Pan Piotr Welter wchodzi również w skład rady nadzorczej Wirtualnej Polski, a od zeszłego roku jest jej przewodniczącym. Kariera jak widać bardzo bogata, ale pragnę zwrócić uwagę na zależność między TVN a WP. Pytanie brzmi ile grup medialnych w Polsce kontrolowanych jest przez te same osoby z takiego samego środowiska? Jaki mają cel? Warto przyjrzeć się całej rodzinie Walterów. Zacznijmy od ojca - Mariusza Waltera

Dziennikarz TVP w latach 1963–1982. W latach 1967–1983 był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej[8][9]. Redaktor naczelny Redakcji Widowisk Publicystycznych i Form Dokumentalnych Studia-2 TVP w latach 1978–1982. Współtworzył takie programy telewizyjne, jak: „Turniej Miast” czy „Studio 2”. W stanie wojennym zakończył współpracę z TVP[10]. W latach 1979–1984[potrzebny przypis] wykładał na Uniwersytecie Śląskim[9].

W lutym 1983 Jerzy Urban zaproponował gen. Czesławowi Kiszczakowi utworzenie w ramach MSW PRL specjalnego zespołu propagandowego, który miał prowadzić czarną propagandę antysolidarnościową i kampanię na rzecz poprawy wizerunku służb podległych MSW w społeczeństwie; do takiego zespołu rekomendował Mariusza Waltera[11]. W swoim liście do Kiszczaka określił Waltera jako „najzdolniejszego redaktora telewizyjnego w Polsce, organizatora i koncepcjonistę”[9], „członka PZPR”, ale „raczej profesjonalistę niż polityka”[10]. Koncepcja utworzenia zespołu została odrzucona przez MSW[12]. Według „Newsweeka” sam Mariusz Walter nawet nie wiedział o planach powstania tego organu.

W 1984 założył z Janem Wejchertem holding ITI (International Trading and Investment). Przedsiębiorstwo otrzymało koncesję od władz PRL na sprowadzanie sprzętu elektronicznego z zagranicy i dystrybucję w Polsce filmów na kasetach wideo. W 1997 stanął na czele telewizji TVN, której kierownictwo w 2001 przekazał synowi Piotrowi.


Bardzo ciekawa kariera. Zwłaszcza wątek z Jerzym Urbanem i Kiszczakiem, którzy zlecili mu działania propagandowe w celu polepszenia wizerunku służb. Jak widać czołowe osoby związane z partią komunistyczną w latach 80 upatrywały w Panu Walterze "swojego", który jest w stanie wykonywać zadania zgodne z linią partii. Oczywiście WEDŁUG NEWSWEEKA ON O TYM NIE WIEDZIAŁ.Dziwne, co? XD OBIEKTYWNE, Z NIKIM NIE POWIĄZANE MEDIUM, więc chyba można dać wiarę? XDD Pewnie działaczem partyjnym też był z przypadku, nie znał się na polityce i nie ogarniał co się dzieje dookoła, a ta cała Solidarność to mu mignęła tylko w telewizji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Może prześwietlmy także mamę, Bożenę Walter, która również bardzo mocno zaangażowana była w rozwój telewizji TVN w Polsce.

Podczas studiów była dziennikarką i felietonistką kieleckiego „Słowa Ludu”[5]. Karierę medialną zaczynała jako spikerka w Telewizji Kraków[3]. Następnie została reporterką w audycji Śląski Magazyn Informacyjny w Radiu Katowice[3]. Po dwóch latach pracy w tej stacji wyjechała do Warszawy[6], gdzie w 1967 zadebiutowała jako spikerka Telewizji Polskiej. [....]

Była współprowadzącą i współautorką popularnego w okresie PRL wielogodzinnego bloku programowego Studio 2[8], współtworzyła i przez pewien czas kierowała programem dla dzieci i młodzieży 5-10-15[9].

W 1997 zakończyła pracę w TVP[12]. W 2001 zainicjowała powstanie Fundacji TVN Nie jesteś sam, której fundatorem została spółka akcyjna TVN, pokrywająca koszty funkcjonowania organizacji. Bożena Walter objęła stanowisko prezesa zarządu fundacji[13], które zajmowała do 2016[14].


Pani Bożena Walter również nie była przypadkową osobą. Na co chcę zwrócić uwagę? Współtworzyła program "5-10-15", w którym karierę zapoczątkował...PIOTR KRAŚKO ( ͡° ͜ʖ ͡°) jako nastolatek był prowadzącym ten program w TVP i był to jego początek kariery dziennikarskiej. Potem został oczywiście spikerem i resztę już znacie. Pani Bożena założyła fundację TVN i kierowała nią aż do 2016. Czemu nie dłużej? Ponieważ Pani Walter liczy sobie dzisiaj już 84 lata i swoje już "odsłużyła" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wnioski tym razem zostawiam do własnej interpretacji. Od siebie dodam tylko, że to jest śmieszne, że Polacy są tak niewyedukowani i nierozeznani. Telewizja jest tak prawdziwa, jak przemiana ustrojowa w Polsce. Ich elity uchodzą dziś za ideały liberalnej demokracji, choć karierę budowali lub zawdzięczają działaczom partyjnym z okresu PRL. Resortowe dzieci, które schowały pod płaszczykiem demokracji swoje prawdziwe oblicze.

Do kogo należą media w Polsce? Sami sobie odpowiedzcie na to pytanie.

#bekazlewactwa #resortowedzieci #historia #bekaztvn #4konserwy #niebieskiepaski #dziennikarstwo #prl #komunizm #takaprawda #polakicebulaki #bekazpodludzi
S.....y - RESORTOWE DZIECI, cz. 4

Transformacja systemowa w Polsce była bardzo cie...

źródło: comment_1644825513VkKpL017AJKp5BX63DyKJY.jpg

Pobierz
 • 17
 • Odpowiedz
Bardzo ciekawa kariera. Zwłaszcza wątek z Jerzym Urbanem i Kiszczakiem, którzy zlecili mu działania propagandowe w celu polepszenia wizerunku służb. Jak widać czołowe osoby związane z partią komunistyczną w latach 80 upatrywały w Panu Walterze "swojego", który jest w stanie wykonywać zadania zgodne z linią partii. Oczywiście WEDŁUG NEWSWEEKA ON O TYM NIE WIEDZIAŁ.Dziwne, co? XD OBIEKTYWNE, Z NIKIM NIE POWIĄZANE MEDIUM, więc chyba można dać wiarę? XDD


@Sok_Mandarynkowy: to aż
 • Odpowiedz
Od siebie dodam tylko, że to jest śmieszne, że Polacy są tak niewyedukowani i nierozeznani. Telewizja jest tak prawdziwa, jak przemiana ustrojowa w Polsce.


@Sok_Mandarynkowy: tak jest. TVN jest wręcz metaforą polskiej przemiany ustrojowej. Takie nowoczesne, liberalne, postępowe medium, które swoje korzenie ma PZPR i zostało zbudowane przez ludzi z tego środowiska i ma gigantyczny wpływ na nie tyle polskie społeczeństwo, co na politykę.

Ciekawe, czy tutaj też pojawią się wrzuty
 • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: Ja bym polecał też odbić lekko od tematu, choć wciąż pozostać w tym nurcie i opisać aferę FOZZ.
To jest niewyobrażalne, jaki to był wał i co tam się działo i ile pieniędzy po prostu wyparowało.
Wciąż nie da się określić dokładnie ile, co przy "znanej" sumie jest zatrważające i zapewne takich działań było dużo więcej, tylko nie są tak znane. No i łatwo to powiązać z pewnymi znanymi do
 • Odpowiedz
Pytanie brzmi ile grup medialnych w Polsce kontrolowanych jest przez te same osoby z takiego samego środowiska? Jaki mają cel?


@Sok_Mandarynkowy myślę że główny cel to zarabianie pieniędzy (co nieźle idzie TVNowi - mają jakies 50% rynku telewizji).

Ale skoro nie wiesz że ludzie pracują dla pieniędzy - to pojawia się pytanie czemu jaki cel mają twoje wpisy? Propagandę?

Wątek typu "ktoś z pracował z Kraśko w tvp, a potem go zatrudnił
 • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy jedyne co boli to nieudolna propaganda z twojego wpisu. Nie umiesz się nawet odnieść do tego co napisałem, wiec widze typowe teksty kucy.

Swoją drogą pamięć wykopków jest krótka, już nie pamiętają jak tvp przepraszało konfederację.
 • Odpowiedz
@fledgeling: ale gdzie ja napisałem, że jest taka sama? xd napisałem wprost, że publiczna nadaje tak, jak pasuje partii rzadzącej, która to obecna partia lubuje się w skrajnie topornej propagandzie. Wklejone przez Ciebie dane tym bardziej to potwierdzają, więc w czym problem xd
 • Odpowiedz
@DonTommasino wrzuciłem ci obrazek który pokazuje jakie partie były pokazywane dawniej, a jakie dziś.
Dawniej publiczna telewizja wyglądała inaczej.

Swoją drogą o tym jak wygląda obecna tvp ten mandarnkowy (ciekawe czy to multikonto?) już nie pisze, bo to mu zdaje się nie przeszkadzać ;)
Za to czyjegoś ojca 30 lat temu chętnie wyciągnie.

Ach te priorytety wykopków.
 • Odpowiedz
Ja wiem, że "ideowi towarzysze", wykazujący rewolucyjną czujność tak bardzo punktują manipulacje TVP. Nie oszukujmy się - trzeba być idiotą, żeby tego nie wyłapać.


@DonTommasino: Tylko fanatycy twierdzą, ze TVN jest święty i mówi tylko prawdę bez żadnej narracji.

Za to TVN-owi trzeba oddać to, co TVN-owskie, że pod płaszczykiem profesjonalnej stacji potrafią doskonale manipulować słowem/przekazem/obrazem, dodatkowo tworząc obraz takiej inteligenckiej stacji dla elit. Nie jest łatwo wyłapać wszystkie te zagrywki,
 • Odpowiedz
Wnioski tym razem zostawiam do własnej interpretacji


@Sok_Mandarynkowy: Powiedział obiektywny, po czym podzielił się wnioskami xD

Od siebie dodam tylko, że to jest śmieszne, że Polacy są tak niewyedukowani i nierozeznani.


@Sok_Mandarynkowy: Śmieszne jest to, jak czujesz się lepszy od innych, chociaż ta edukacja i wiedza o której mówisz, to po prostu mit założycielski polskiej katoprawicy. Dajesz się nabrać na bajeczkę, a tak naprawdę nawet nie masz argumentów.

Cały tekst
 • Odpowiedz
@DonTommasino: ostatnie zdanie dobrze podsumowywuje przekaz.

Obie stacje nadają propagandę. Tyle że TVP robi to w sposób wyjątkowo siermiężny i prostolinijny, tak by trafiała ona nawet do najbardziej zakutych łbów na polskiej prowincji (które stanowią trzon elektoratu partii rządzącej!), z kolei TVN stosuje metody nieco bardziej subtelne, mające trafiać do tych 'oświeconych' co przejrzeli na oczy i widzą jaką papkę serwuje TVP.

Tylko że sami zostają przy tym rozegrani jak małe
 • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: fascynującym jest jak wiele ubeckich rodzin utuczyło się na środkach z FOZZ i do dziś zarówno Ci złodzieje, a także ich potomkowie, są autorytetami dla wielu mieszkańców tego naszego nieszczęśliwego kraju.

Powinno się ich wyrzucić na śmietnik historii i puścić w samych skarpetkach.
 • Odpowiedz