Wpis z mikrobloga

Takie moje mikro? mirko? osiągniecie. Dla wytrawnych strzelców to pewnie żaden wyczyn, ale co tam, #chwalesie .
25m, klubowy S&W Victory .22LR
gdyby nie ta jedna szóstka to bym chyba w ramkę oprawił ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Swoją drogą to zastanawiam się nad dwoma sprawami:

1. Czasem jak ludzie liczą rozmiary grup to odrzucają kilka skrajnych nieudanych strzałów. To jakaś zasada? Bo mnie to wygląda trochę na oszustwo ;) Rzeczywiście jak strzelam więcej do jednej tarczy np. 20 czy 30 to jest trudniej, bo jeden nieudany strzał pogarsza rozmiar grupy. No ale można porównywać sobie średni promień grupy (mean radius), przy tym wskaźniku zepsute liczą się proporcjonalnie do ogólnej liczby strzałów.

2. No to trafiam w stodołę z 25m ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakieś porady? Co zrobić, żeby grupy zmniejszyć powiedzmy do pola dziewiątek?

#strzelajzwykopem #strzelectwo
Pobierz
źródło: comment_1644772906SgDrAhY5G9RgztDSyylpLs.jpg
  • 8
To jakaś zasada? Bo mnie to wygląda trochę na oszustwo ;)


@skrytozgroza:
Nie, to po prostu zasady wykonywania pomiarów -- skrajne wartości się odrzuca, zwłaszcza, jeśli odstają zbyt mocno.
Nie tylko w strzelectwie, ale w niemal wszystkich dziedzinach.
Jeżeli wszystko jest skupione z grubsza w jakimś obszarze a jeden pomiar wyraźnie odstaje i nie jest reprezentatywny -- to nie ma sensu nim zaburzać spójnej średniej.
Jak mi się ręka omsknie i
odrzuciłbyś te dwa słabe strzały? Bo ja nie. A widziałem, że niektórzy odrzucają.


@skrytozgroza:
Tak. Ewidentnie zostały zerwane. Grupa układa się w czarnym polu, a te dwa to uprzedzenie odrzutu.

Bo ja nie.

To nie odrzucaj.

A widziałem, że niektórzy odrzucają.

To niech sobie odrzucają, o co boli Cię dupa?