Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Lepiej zarabiać 4-4,5k w mniejszym mieście czy 5-5,5k w wojewódzkim? Obecnie mam te 5k w wojewódzkim z perspektywą na 1k więcej, branża #logistyka i zastanawiam się czy nie wrócić w rodzinne strony. Pracę bym znalazł prędzej czy później, bo w okolicy jest strefa ekonomiczna i dużo zakładów produkcyjnych i centrów magazynowych, otwierają się też nowe. W moim powiatowym 100k nieruchomości tańsze, a z teatrów i innych koncertów w wojewódzkim nie korzystam - do szczęścia wystarczy mi kino, basen, siłka, a to obecne jest już prawie wszędzie.
Za i przeciw wg Was, wszystkowiedzące mireczki?
#pracbaza #zarobki #zycie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6208b0006ffb6231679e1715
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie lepiej to sobie po prostu dobrze przeliczyć zamiast pytać w necie?
W Lidlu masz takie same ceny w powiatowym jak i w wojewódzkim, więc przelicz jaki % Twojego budżetu to żarcie, chemia, kosmetyki i inne rzeczy których ceny się nie zmienią.
Porównaj sobie ceny karnetów - chociaż tu pewnie wyjdą jakieś groszówki, chyba ze małym mieście nie ma sieciówek to wówczas pewnie nawet wyjdzie drożej.
Ile oszczędzisz na tym
@DonSizar: na pewno będzie w mniejszym mieście mniej tracił na paliwo, a i wszędzie blisko na piechotę. Poza tym zależy jakie kto ma preferencje, w małym mieście jest ciszej i spokojniej, za to w dużym jest więcej opcji rozrywek. Moim zdaniem najwygodniejsza opcja to jakaś wioska bądź małe miasto pod dużym miastem wojewódzkim. Ciężko powiedzieć, bo jak Op ma wszystkich przyjaciół i całą rodzinę w tym małym mieście, to kwestie towarzyskie
Przy kupnie mieszkania warto wziąć pod uwagę kwestie, że małe miasta się wyludniają, więc możesz ładnie utopić kapitał bo ceny spadną


@ImYourPastClaire: jeżeli kupuje się mieszkanie w celach mieszkaniowych, to wahanie jego wartości nie ma najmniejszego znaczenia. Chyba, że ktoś kupuje od razu z zamiarem sprzedaży za pewien czas, a nie po prostu żeby mieć swoje cztery kąty do życia
jeżeli kupuje się mieszkanie w celach mieszkaniowych, to wahanie jego wartości nie ma najmniejszego znaczenia. Chyba, że ktoś kupuje od razu z zamiarem sprzedaży za pewien czas, a nie po prostu żeby mieć swoje cztery kąty do życia


@ToksycznySocjopata: nierozsądnie, ale jeżeli kogoś ostatnie 2 lata nie nauczyły, że w życiu niczego nie można być pewnym i trzeba rozważać każdą opcje i wybierać z głową, to nic go już nie nauczy.
MikroblogowaŻona: @ImYourPastClaire: myślałem o kupnie mieszkania, ewentualnie spędzeniu kilku m-cy u rodziców i dopiero wtedy kupnie. Miasto się wyludnia, ale nie jakoś znacznie; dużo osób buduje się na okolicznych wioskach. Co do kwestii dzieci - zapominasz chyba na jakim portalu siedzisz ( ͡° ͜ʖ ͡°). A rodzinę i znajomych mam w mniejszym mieście, w wojewódzkim te znajomości jakoś bardziej powierzchowne są.

Zaakceptował: LeVentLeCri