Wpis z mikrobloga

Cześć,
Mam pytanie odnośnie #intermittentfasting które powoduje u mnie źle samopoczucie. Czuję się dobrze kiedy liczę kalorie w ciągu dnia i mam krótsze przerwy między posiłkami, ale zaczynając 18/6 czy nawet 16/8 mimo że wcześniej czułem się świetnie to po dwóch czy trzech dniach pojawia się migrena i ataki paniki i palpitacje serca. Potrafię obudzić się o 5 rano nie będąc głodnym, ale czując się fatalnie, zjedzenie jakiejś głupiej kanapki i po chwili wraca do normy. Ktoś ma jakiś pomysł dlaczego? Piję wodę, uzupełniam elektrolity, wyczytałem o wodzie z solą i tego też próbowałem. Mogę po prostu trzymać się liczenia kalorii, ale nakręciłem się na korzyści z tych przerw w jedzeniu, których dłużej nawet w 16 godzinnej formie nie mogę utrzymać.
Do tej pory schudłem ponad 25kg, robiłem badania i jest OK, byłem u kardiologa i też było OK. Nawet w czymś takim jestem beznadziejny. Co robić?

#odchudzanie #dieta #pytaniedoeksperta
  • 4
@bamsebjorn: Wahania poziomu cukru we krwi raczej nie tak się objawiają, ale może przeginasz ze strawnością posiłków tuż przed snem? Na IF okno żywieniowe jest krótkie, a skonsumowanie 800-1k ciężkostrawnych kcal będzie wymagać od organizmu sporo wysiłku na ich strawienie. Nie dawałbym mu takiego zadania krótko przed snem, będąc na diecie redukcyjnej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bamsebjorn: Wydaje mi się że podczas okresu głodu wzrasta adrenalina i kortyzol (hormon stresu). Funkcją tego może być motywowanie do poszukiwania pożywienia, polowania w czasach prehistorycznych. Może tu być jakiś związek z Twoim samopoczuciem. Niedawno robiłem 36h głodówkę i też gorzej spałem i byłem pobudzony.
Spróbuj najpierw łagodne 14/10 IF aby przyzwyczaić się a później dopiero standardowe 8/16.
@Dreampilot: Kurcze najgorsze jest to, że te 16 godzin nie wydaje się wcale długie i nie odczuwam głodu, może otyłość spowodowała u mnie jakąś chorobę psychiczną i teraz nie mogę przestać jeść.
Nie mam nic do stracenia więc zrobię tak jak radzisz, będę się trzymał 14/10 przez jakiś czas i przejdę na 16/8, może wtedy uda się przestawić, dzięki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bamsebjorn: Przypomniało mi się jeszcze że niektórzy ludzie którzy przechodzą na dietę kataboliczną w początkowym okresie stosowania tej diety również gorzej się czują. IF jest trochę podobne do diety katabolicznej ponieważ organizm wchodzi w stan lekkiej ketozy (zwiększa się ilość ciał ketonowych we krwi które są wytwarzane przez wątrobę z tkanki tłuszczowej i które są alternatywnym paliwem dla organizmu zamiast glukozy).