Wpis z mikrobloga

633 + 1 = 634

Tytuł: Nie tylko mózg. Opowieść psychiatry o ludzkim umyśle
Autor: Dominika Dudek, Maria Mazurek
Gatunek: popularnonaukowa
Ocena: ★★★★★★
ISBN: 9788327717634
Wydawnictwo: MANDO
Liczba stron: 232
Forma książki: e-book
Rozmowa z psychiatrą o tym czym ten zawód jest i próba zapobiegnięcia stygmatyzacji osób z problemami. Mamy tutaj przegląd przez najczęstsze zaburzenia, trochę opisów ciekawszych przypadków, trochę omówienia procesów od strony biologicznej. Książka nie jest zła, ale wydaje mi się, że dla przeciętnie ogarniętego człowieka mało tu będzie nowych informacji. Za to będzie bardzo dobra dla kogoś kto ma poglądy, że teraz to się tym ludziom w dupach poprzewracało i wystarczy wyjść pobiegać i jak ręką odjął. No ale takich ludzi na szczęście jest już coraz mniej, także jakby była wydana kilka lat temu przyniosłaby więcej pożytku. Nie jestem pewna czy jest to dobra lektura dla ludzi, którzy sami mają problemy. W takcie czytania jednego z rozdziałów pomyślałam, że ktoś pozostający w związku z partnerem stosującym przemoc może błędnie zinterpretować, że powinien w nim pozostać, bo to nie wina tego człowieka, tylko choroba.
Dużo bardziej w podobnym stylu podeszło mi "Żyj wystarczająco dobrze" i dwie pozostałe z serii, które to polecam całym serduszkiem.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #popularnonaukowabookmeter
Pobierz
źródło: comment_1644611511lcdQXDpCHvYA102MkrlhyE.jpg
  • 4
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★ (6.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-03-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: książki naukowe i popularnonaukowe
Liczba stron książki: 224

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem (Oliver Sacks) - najnowsza recenzja usera robertvu ★★★ (6.0 / 10) -