Wpis z mikrobloga

@Perun_93: bo Polska to nie USA. Już widze jak w tym kraju jest pilnowane by ludzie nieodpowiedni nie mieli do niej dostępu. teraz pytanie do ciebie: po co w kraju o jednym z najniższym wskaźnikiem zabójstw i przestępczości (jakim jest Polska) dosep powszechny do broni?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Baba_z_makiem: pan @selflessness: ci całkiem nieźle odpowiedział.
Ale ja mam inne pytanie. Skoro nie wierzysz że ten kraj jest w stanie ogarnąć dostęp do broni, ( jeden z najbardziej liberalnych w eu wbrew pozorom.) To czemu wierzysz że ogarnia służbę zdrowia, policję wojsko itp?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FizzyDrink: jasne. To jestem w stanie w pełni zrozumieć. Zapytam tylko czy na tym się zdanie twe kończy, czy wychodzisz z założenia że skoro to nie dla mnie, to inni też nie powinni?
@Perun_93: to nie jest hobby dla mnie kropka. Nie ma w tym żadnej filozofii. Jak ktoś lubi sobie postrzelać na strzelnicy to co mi do tego?

Ostatni raz broń inną niż pneumatyczna na żywo w Polsce widział z 10 lat temu (nie licząc tej policjantów). Jeśli oczekujesz odpowiedzi czy jestem hoplofobem to powiem ci, że bardziej boję się janusza z wiatrówką po hehe piwku niż weekendowego strzelca.
@Perun_93: nie ogarniają służby zdrowia u nas, dlatego padamy. Nie chcę mieć do tego problemu z bronią. Mam dżumę nie chcę dodatkowo cholery. Uważam że powszechny dostęp do broni wymaga wyedukowanego społeczeństwa. Na pewno nie są takim Polacy, wiele innych krajów nie jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FizzyDrink: ale ja nie oskarżam cię o hoplofobie.
Winny jestem jedynie tego że faktycznie chciałem cię pociągnąc za język, i dowiedzieć się co sądzisz o idei uzbrojonego spoleczeństwa, ale jeśli nie chcesz o tym gadać to no problemo.
Akurat aluzje do Janusza z wiatrówka kumam, bo sam znam kretynów którym bym nie dał pozwolenia na obieraczkę do ziemniaków. Poprostu byłem ciekaw zdania niezradykalizowanych ludzi( tych którzy nie są ani za ani
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Baba_z_makiem: nie doceniasz Polaków. Rozumiem że chodzi ci o osiedlowa patologie, ale nawet nie zdajesz sobie sprawy ile jest nielegalnej broni w rękach obywateli w polsce.gdyby to zalegalizować było by wbrew pozorom bezpieczniej.
Popatrz. Np przykład Jaworka. Chyba kojarzysz ta aferę z morderca. Gdyby wszystko było legal to ta tt-ka była by w systemie już 30 lat temu i po groźbach z jego strony policja by się mogła spodziewać że typ
@Perun_93: nie chcę wchodzić w tematy "broń żeby bronić się przed złymi/Rosjanami/złodziejami/burżuazją", bo dla mnie to abstrakcja.

Nikt nigdy mi nie groził, nawet pobiciem (nie licząc internetowych napinaczy). Nigdy nie zostałem okradziony. Broń dla mnie to tak jak samochód w mieście. Spoko mieć jak lubisz/potrzebujesz ale dla mnie rzecz którą trzeba pilnować, ogarniać licencję, mieć miejsce do trzymania. Jak będę chciał sobie postrzelać to pójdę na strzelnicę, a samochód wynajmę.
@Perun_93: od czasu do czasu mamy przykład z Jaworka, po powszechnym dostepie być może byłby od czasu do czasu strzelaniny w szkołach dodatkowo. To poważny temat i jeśli chcielibyśmy go wdrożyć w zycie, trzebaby było zebrać jakąś radę krajową: socjologów, społeczników, wojskowych i innych i wtedy podjąć decyzję. Grupie zapaleńców broni nie wierzę, to tak jakby decyzje o połowach ryb (sprawa ważna gospodarczo i ekologicznie) dać do podjęcia grupie rybaków. Niet.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Baba_z_makiem: no i tu się nie zgodzę. Bo dlaczego grupa osób niemająca pojęcia o broni (socjologowie, psychologowie) ma o tym decydować? Krótka piłka. Nie byłeś karany, masz prawo do obrony życia wszelkimi dostępnymi środkami (tak obecnie mówi polska konstytucja, tak btw) a ewentualne szkody, to cena wolności.
Jak to mówią konserwatywni amerykańcy, freedom isn't free
@Perun_93: czemu psychologowie>? bo mają dane i znają długotrwałe skutki społeczne.Oczywiście osoby z bronią też powinny mieć głos. Nie przepadam za USA, dlatego nie odniosę się do tego. Kraj z duzym ubóstwem pracującyh, domami z dykty i problemami rasowymi oraz brakiem państwowej opieki. Może i faktycznie przez takie problemy potzrebna jest broń, no ale my żyjemy w Europie. Od USA dzieli nas trochę różnic również mentalnych. Chętnie bym poczytała o np.
@r4do5: brak lekarzy? podła jakość powietrza? dużo wypadków na drogach? samobójstwa? a co tam, najważniejsze jest posiadanie b r o n i, może i zdechnę przed szpitalem ale przynajmniej będę miała broń. Oto wolność.
@Perun_93:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Baba_z_makiem: gdybyś miał broń to rząd nie #!$%@?ł by tak chętnie służby zdrowia, wiedząc że nikt się im nie sprzeciwi.
Ja nie mówię że broń jest pierwszą potrzebą, aczkolwiek uważam że prywatną służba zdrowia działa lepiej niż państwowa. I zanim się ze mną nie zgodzisz radzę zwrócić uwagę na ostatnie lata w pl. Służba zdrowia nie istnieje obecnie. I to jest niestety fakt. Smutny, ale fakt
@Baba_z_makiem: Jakby mnie było stać to wtedy bym rozważał posiadanie. Sama broń bez umiejętności jej użycia jest dobra, żeby sobie nią palnąć w łeb. A instruktor, amunicja, strzelnica, wszystko drogie. Nie mówię już o kosztach uzyskania pozwolenia, które też tanie nie są, bo pewnie autor wpisu chciałby, żeby było łatwiej posiadać broń legalnie.