Wpis z mikrobloga

Hej @MalaHelenka chciałem napisać ci prywatną wiadomość ale może ktoś będzie miał podobne wątpliwości i lepiej zostawić wpis na mikroblogu. Nie wiem czy zajmujesz się jeszcze protetyką słuchu ale zaryzykuję.
Moja mama potrzebuje aparatu słuchowego ma ubytek słuchu w okolicach 50 dB, szukam informacji w google, na forach/grupach fb i mam wrażenie, że internet jest opanowany przez protetyków słuchu i jedyne co radzą to musisz przyjść i w tedy dobierzemy indywidualnie, czytaj sprzedamy ci oczywiście dobry sprzęt ale w innym sklepie kupisz go za 2tysiące mniej (porównywałem i zdarzają się takie różnice, do tego prawie nigdy nie ma cennika na stronie i trzeba dzwonić). Dla mnie - osoby wychowanej w świecie komputerów, testy i porównanie wydajności/jakości to coś niezbędnego i nie wyobrażam sobie kupna sprzętu za kilka albo kilkanaście tysięcy bez rzetelnych informacji.
Udało mi się znaleźć trochę informacji co do których też nie mam pewności czy nie są sponsorowane ale to już pomijam. Na tę chwilę wybrałbym aparat Phonak p70-R (najtaniej znalazłem za 5800 a najdrożej ponad 7500zł ( _) )
Proszę doradź mi czy takie podejście jest dobre, że wybieram ten aparat słuchowy, udaję się z mamą do protetyka, który ma go najtaniej w ofercie i mama go testuje ewentualnie jeszcze jakiś drugi do porównania. Czy są faktycznie takie sytuacje, że prawie najwyższy model Phonaka może mamie nie pasować ale za to Oticon już będzie super. Ja to widzę w ten sposób, że powinniśmy wybrać jak najbardziej zaawansowany model w naszym budżecie a nie kierować się marką a tym bardziej gdzie są takie rozbieżności cenowe pomiędzy protetykami. Jeżeli mama nigdy nie nosiła aparatu to i tak musi się do niego przyzwyczaić, wątpię żeby mogła ocenić jego jakość przy pierwszym użytkowaniu.

Z góry dzięki za pomoc

#aparatysluchowe #sluch
  • 4
@sqim: Wiesz no nie dziwię się, że nikt Ci nie powiedział jaki aparat będzie dobry, bo ja sama tego nie wiem. Nie widziałam pacjentki, nie znam badania, nie było wywiadu medycznego. Dobrze Ci radzą, żebyś przyszedł, bo żeby dobrać aparat pasuje najpierw człowieka zbadać. Jak masz wadę wzroku to chyba też nie kupujesz okularów z obojętnymi szkłami co?
Jasne, że ceny są różne, jasne, że firmy się ścigają z cenami, jasne,
@MalaHelenka: nie wiem czy porównanie z wadą wzroku jest dobre. Szkło kupuję pod konkretną wadę i każde z innymi parametrami nie będzie pasować a tu kupuję sprzęt, który kalibruję i wg. producenta każdy w określonym przedziale niedosłuchu może z niego korzystać. Wydaje mi się, że moje rozterki są całkiem zasadne, wada słuchu jest wstępnie określona rozumiem, że są na pewno detale, które trzeba brać pod uwagę ale nie rozpatrujemy tu skrajnie
przed zadaniem pytania nie wiedziałem czy wiem lepiej. Myślałem, że jesteśmy na wykopie i możemy pogadać bez branżowego zakorzenienia i uchylić rąbek tajemnicy. Łudziłem się, że dostanę odpowiedź w stylu: Słuchaj większość protetyków ma podpisane umowy z paroma firmami i proponuje to co mu się obecnie opłaca bo marka nie ma aż tak dużego znaczenia więc bierz jak najlepszy model w danej cenie albo tak faktycznie niektóre osoby źle tolerują jedną markę