Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@_kapsel: czemu?

@r__k: bo te bez worka są fajne jak są nowe. Momentalnie filtr się zabrudzi i już nie będzie tak fajnie sprzątał. Później się zaczyna kupowanie nowych filtrów, czyszczenie starych a i tak odkurzacz ciągnie dobrze tylko jak ma świeży filtr.
Ja się po kilku latach z bezworkowym wyleczyłem z nich raz na zawsze
Teraz mam z workiem, ciągnie jak głupi do momentu jak worek jest naprawdę pełny. Wymieniam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r__k: może to kwestia konstrukcji odkurzacza, który miałem (jakiś Elektrolux), ale kończąc z nim przygodę miałem z 10 filtrów, które po 2 odkurzaniach trzeba było wymieniać na następny, bo odkurzacz nie był w stanie wciągnąć piasku z paneli. Filtry czyściłem kompresorem obok garażu, bo inaczej się nie dało.
Poszukaj, może teraz są jakieś lepsze, mniej problematyczne, ale odkąd mam workowy to niebo a ziemia.
Ewentualnie może coś z filtrem wodnym. Są
@r__k: Nie kupuj budowlanych, one nie mają filtrów na wylocie, połowa kurzu idzie w powietrze a jak się worek uszkodzi to o panie.
My mamy xiaomi g10 i elektro szczotka dokładnie czyści dywan z siersciucha
@r__k: Ja używam już od ponad 5 lat workowego Zelmera Odyssey. Przy kotach odkurzam praktycznie codziennie, ale głównie na panelach i płasko tkanych dywanach. Teraz już nie ma go w sprzedaży, ale następcą jest niejaki Antek ( ͡º ͜ʖ͡º)
@r__k: jakbym miała dzisiaj kupować odkurzacz, zerknęłabym na pionowe miele/dyson z tych wyższych serii, albo któreś pionowe 3w1 z funkcją prania jak np philips czy chyba tefal, choć nie wiem jak z opiniami.

Mam thomasa x10, ale wiem że jest już jakiś wyższy model. No i tak - filtry trzeba zmieniać chyba raz do roku, choć ostatni hepa zasyfił się po kilku użyciach, oryginalny, przy czym zamiennik hulał dłużej. Ja go
@matra: mam myjkę parową i mam automatyczny xD więc szukam czegoś, żeby raz w tygodniu zebrać to, czego automat nie zebrał :D i nie chce mi się #!$%@? z myciem pojemnika, więc postawię na workowy jednak...
@r__k: ja zostawiam odkurzacz niebieskiemu. Skoro ja odkurzałam i #!$%@?łam się z czyszczeniem zakamarków, to już ten, no, praca zespołowa (σ ͜ʖσ)
Mam bardzo ambiwalentne odczucia do tego odkurzacza, chyba jest tak super jak niesuper ¯\_(ツ)_/¯
@r__k: Potwierdzam z tym bezworkowym to co wyżej było napisane xD Co moment się coś zapycha i cholera wie co więc trzeba wszystko rozmontowywać. Też póki co mam robota sprzątającego ale zbieramy jeszcze na Dysona. Kiedyś mój były z kotem miał Zelmera, mogę poszukać bo bardzo chwalił. Ale z psem też jest inaczej bo jednak kot nie zostawia wszędzie postrzępionych zabawek, patyków i sierści też jest mniej ( ͡° ͜