Wpis z mikrobloga

@ubeusz: Chciałem kupić Reda Komodo, miałem tydzień na testy i niestety nie przekonał. Więc na ten moment mam C300mk3, C70 i FX6. Niewiele brakowało i bym kupił Ursę 12K ale po przygodach z pocketami nigdy #!$%@? więcej xD
@ubeusz: Uszkodzone pliki prores, często wielokrotnie. W jednym z pocketów jakieś dziwne spadki fps - przycinki, w drugim na ekran zawsze była nałożona folia ochronna a sama kamera zawsze w klatce - po wyjęciu z pudełka ekran miał #!$%@? przekłamany tint, który zmieniał się wraz z przeinatalowywaniem firmware. Poszedł na RMA, wrócił jako niby naprawiony a po tygodniu miał już tylko biały ekran xD
@ubeusz: Dorabiałem sobie w rentalu gdzie były kamery BMD i zdarzało się, że po jednej sztuce kamera wróciła do pudełka bo bardzo chciała wrócić do swojej rodzinnej fabryki xD nie było tygodnia żeby coś od tego dyskontowego producenta się nie #!$%@?
@ubeusz: jednak prawdę mówiąc wolę obrazki z sony/canona xD ale od biedy zdarzają się akcje gdzie i ten BMD wjedzie, ale to zwykle raczej na streamingach jak leci z atemem, bo jest zwrotka z tally i można zrobić nagrywanie iso, które tez robi robotę. Pro tip - nie formatuj dysków w pocketach na Mac OS Extended, bo potrafi #!$%@?ć xD
@rafau16: O dzięki. Mamy workflow na exfat, ale dobrze wiedzieć.

Jaki obrazek ma Sony teraz - nie wiem. Ale po latach pracy na fs700, fs7 i fs5 to juz na Sony patrzeć nie mogę. Ale nie da się ukryć, że sprzęt solidny i niezniszczalny.

A co z komodo nie tak? Sam się zastanawiam czasem nad zakupem. Poza tym, że to red ofc :)
@ubeusz: Fs7 to kupa w porównaniu do tych nowszych FX. Chociaż ja z Sony wcześniej miałem głównie styczność z F55 ze względu na mocowanie PL.

Workflow samego Komodo średnio mi leżał, słabe slowmo, finalnie wziąłem wtedy C70 z speedboosterkiem 0,71x. Idealna mała lekka kamera do wrzucenia na drona, gimbal czy do zamocowania na samochód. A z resztą bierzesz ją do rąk i kręcisz co chcesz z pierwszym lepszym szkłem RF/EF, nie
@rafau16: fs7 to akurat w porównaniu nawet do fs5 z rejestratorem :D

co do komodo - słabe slomo mnie dalej przy fs5 trzyma. c70 wygląda fajnie. muszę kiedyś wynająć i sprawdzić w praktyce. nawet rozpiętość tonalna spoko....

czekaj zaraz XD ja robię klipy na YT, mi by gh5 wystarczył XD