Wpis z mikrobloga

Szukam aparatu, raczej Sony kilka rzeczy:

- aparat prawdopodobnie nie wyjdzie nigdy ze studia produktowego na plener, portrety
- najlepiej na tą chwile bezlusterkowiec, głównie tez przez wideo, shorty po 30-60 sekund, w dużej ilości
- przesyłanie zdjęć i wideo przez wi-fi na PC

Aparat będzie służył głównie w 99% do 2 rzeczy.

01) Nagrywanie produktów typu: materiały, tkaniny przy świetle stałym, na stole bezcieniowym.
02) Zdjęcia produktowe: materiały, tkaniny, akcesoria - przy świetle błyskowym, z wyzwalaczem na sankach.

Co tam jest teraz na rynku, bo wypadłem zupełnie z nowości i nie jest to mój system. W rpzsądnych pieniądzach, myślałem o czymś, choć nie wiem czy będzie ok. pokroju: Sony A6500 + jakieś 30/40 mm do tego.

Osoba która to będzie ogarniać nie chce mieć winiety na filmach, na zdjęciach to można skorygować jeszcze w razie czego, choć pewnie przysłona powyżej 4.0 rozwiąże ten problem w zarodku, nie wiem jak z filmami.

#sony #fotografia #filmowanie #video
  • 18
@sorasill: Przez WiFi nie wyślesz najwyższej jakości RAW-ów chyba, a jedynie te skompresowane i to też nie zawsze. Pomijam już fakt, ze WiFi jest wolne jak #!$%@? xD

Zapodaj jakiegoś A6500/A6600 + Sigma 30 i będzie ok, ale lepiej i tak by było po kablu/karcie zgrywać.
Przez WiFi nie wyślesz najwyższej jakości RAW-ów chyba, a jedynie te skompresowane i to też nie zawsze. Pomijam już fakt, ze WiFi jest wolne jak #!$%@? xD


@Tfor: niekoniecznie, w A7R IV mam auto upload po wifi do własnego serwera FTP, działa super.
@Tfor: domyślam się że A6600 ma podobne możliwości + jak mówię, IMO APS-C niekoniecznie musi mieć sens bo w podobnych pieniądzach jest A7 III
@sorek: Ma, dodane na nowo rok temu w aktualizacji i #!$%@? po całości. Mmm.. piękne ftp.

Teraz już nie wiem czy działają nawet compressed RAW, bo i z tym był problem. Po FTP tylko JPGi szły i wideo, c-rawy za to po wifi na appkę na fonie Sony Edge mogłeś. A uncompressed RAW ani tak ani siak.
@sorek: No bo seria R jest bardziej dopieszczona, zwykłe A7 dopiero w IV dostały useful menu i działający soft.

Ile ja miałem przebojów z wysyłaniem materiałów z A6000 oraz A7 III to nie spamiętam... Ba, nawet aplikacja na telefon Sony Imaging Edge działa inaczej na iOS i Androidzie, niektórych plików i opcji nie ma na iOS i vice versa. Aplikacja Edge na Windows #!$%@? po całości, na Maca niewspierana i zbugowana,
@sorek: aparat leci do sklepu online i uparli się na Soniaka bo filmy > zdjęcia - zaleciłem modele A7III/IV lub A6500. Do tego obiektyw startowy do wymiany w zależności od puszki 35 lub 50 mm jako podstawa do zdjęć produktowych / filmów produktowych. Co kupią to już w sumie nie moje, ale wiadomo że nie swoje pieniądze najłatwiej się wydaje :)