Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki wypowiedzcie się proszę na temat gier wojna o pierścień i bitwa 5 armii. Z mojego rekonesansu wynika że b5a jest grą prostszą i szybszą. Natomiast wop grą z klimatem dla koneserów. W rankingu bgg zdecydowanie góruje wop.

#gryplanszowe #grybezpradu #planszowki
  • 17
@yneb: WOP to świetna gra, która właściwie uważam za najlepszą do gry dla 2 osób. Tryb dla 4 to pomyłka, ta gra jest typowo dla 2 osób. Świetna grupa na fb, instrukcja na yt trwa 4 godziny.
Tylko jest jedna bolączka teraz - cena. Nie wiem jak z dodrukiem, ale teraz widzę grę za prawie 800 zł. Co jest jawnym gwałtem na dobrym smaku. Sam dałem chyba ok 300.

Sama podstawa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@yneb: nie grałem w Bitwę Pięciu Armii, ale Wojna o Pierścień to majstersztyk. Nawet jeśli jest pewna różnica w skomplikowaniu zasad, to przestaje mieć to znaczenie po 2-3 rozgrywkach - o ile masz w miarę stałego współgracza.
@yneb: jak najbardziej. Gracz Cienia może chcieć prowadzić ofensywę w różnych kierunkach, w zależności od tego jakie trafią się mu karty. Gracz Wolnych Ludów musi zdecydować, jak bardzo priorytetyzować ruch Drużyny Pierścienia w stronę Mordoru kosztem przygotowywania obrony. W grze jest wiele zmiennych, które dość istotnie wpływają na układ sił w poszczególnych rejonach planszy i generalny przebieg gry.

W jednej z moich rozgrywek, przeciwnik grający Cieniem odnosił sukces za sukcesem w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sonthonax: każdy odnośnie wop robi ach i och twój następny do kolekcji. A grałeś w star wars rebelia? Podobna mechanika i zasada inny klimat.
@yneb: jeżeli znajdziesz wop w dobrej cenie to chodź na grupę wopa na fb. O ile nie zadajesz głupich pytań to każdy odpowie świetnie. Poza tym chłopaki wyłapali sporo drobnych błędów - np w tłumaczeniach z angielskiego. Sama gra na pewno wymaga większej ilości czasu - ale uważam, że rekompensuje to.
A i szukaj do grania kogoś stałego, albo naucz się i szukaj na grupie. Bo gra z nową osobą jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krejziismylife: wymasterowanie danej planszowki powinno być priorytetem, z każdą kolejną rozgrywką umie I rozumie się więcej dzięki czemu czerpie się więcej. Z żoną będę grał w grę. Przyznam że pierwszy raz spotkałem się z takim miłym odzewem pytając o jakąś planszówkę więc na pewno będę czekał na dodruk w czujności. Dzięki za opinię.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
A grałeś w star wars rebelia? Podobna mechanika i zasada inny klimat.


@yneb: nie grałem, ale słyszałem że - biorąc pod uwagę wysokie ceny tych gier i ich pewne podobieństwo - nie warto kupować obu WoP i SW:R. Kup tę grę, której uniwersum bardziej Cię interesuje. Jeśli nie masz preferencji, to są w sieci porównania mechanik obu tytułów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sonthonax: niby podobne, ale uniwersum jedne i drugie mega klimatyczne, warto mieć obie. Zobaczymy poszukam tych porównań w necie.