Wpis z mikrobloga

Kurde, posłuchałem trochę muzyki, trafiłem na kilka kawałków gdzie są użyte dźwięki, które wydaje wieloryb.
Mnie ten dźwięk normalnie rozwala - jest niesamowity, w muzyce jest pewnie modyfikowany ale mimo to działa na mnie okropnie.
W nocy trafiłem na trzy numery które wrzucę w komentarzach. Możecie napisać co myślicie.
Przypomniał mi się dokument o życiu wielorybów, o tym jak potężne są dźwięki wydawane przez nie, potrafią obiec cały świat, a zwierzę może się komunikować z innym wielorybem, który jest od niego tysiące km.
Szczęściarze, którzy doświadczyli możliwość pływania z nimi twierdzą, że dźwięk jest tak mocny, że doświadczyli mrowienia, lekkiego paraliżu ciała - ręki, dźwięk przeszywa całe ciało człowieka.
Słyszałem dzięki utworowi Sokoła -52hz o opowieści o samotnym wielorybie bo ponoć wydawał dźwięk w innej częstotliwości niż inne, przez co nie mógł znaleźć samicy. Otóż nie miało nic takiego miejsca. W oceanie roi się od niewytłumaczalnych przez naukowców dźwięków, syreny, jakieś pulkanie Itp, dźwięk zatytułowany Samotny Wieloryb jest tylko artystycznym wymysłem bo nie ma żadnych dowodów, że dźwięk pochodzi od tego ssaka.

Mam jedno marzenie, które zostanie marzeniem chyba całe życie. Chciał bym kiedyś zanurkować, wejść w interakcje z wielorybem, doświadczyć tego dźwięku na własnej skórze.
Może wie ktoś jak coś takiego spełnić ?

Pan_Orama - Kurde, posłuchałem trochę muzyki, trafiłem na kilka kawałków gdzie są uży...

źródło: comment_164404064234KAzvjcDZS5AUViGruFmB.jpg

Pobierz
  • 27
@Pan_Orama: wyobraź sobie, że wieloryby mogą słyszeć tylko niektóre częstotliwości. Komunikują się za pomocą tych pieśni. Jest na świecie wieloryb, który śpiewa i słyszy na częstotliwości innej niż reszta jego gatunku. W efekcie nie może znaleźć towarzyszy i jest sam całe życie. Najbardziej samotny wieloryb na świecie.