Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ostatnio jestem w strasznym dołku. Mam trochę czasu na przemyślenia i doszedłem do wnioskow, że rodzice strasznie zaniedbali mój rozwoj. Widzę osoby, które mają szczęśliwe życie i to dzieki rodzicom, którzy dbali o ich rozwój. Widzę rodziców czy znajomych, którzy od najmłodszych lat (3-4 lata) uczą dzieci jazdy na nartach, dobrze pływać, zapisują na jazdę konno etc. Zapisują ich na dodatkowe lekcje języków obcych, dbają żeby dużo podróżowały to wszystko rzutuje na charakter i przyszłość. Ja mam 27, średnio pływam w sumie sam się nauczyłem, byłem raz czy dwa na nartach też za swoje i wiem, że tych ludzi, którzy zaczynali wcześnie już nigdy nie dogodnie. Macie jakiś pomysł jak przestać o tym myśleć i się nie dołować? #rodzice #rozwoj #blackpill #wyznania #depresja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61fd79f571b2a17bc6d2b454
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania ja wsumie odkryłem że od początku byłem nastawiany że sobie nigdzie nie poradzę i to mi tak weszło w podswadomsc że nawet nie rozważałem walki o lepsze wykształcenie. Nigdy mnie nie motywowali wręcz odwrotnie. Oczywiście ktoś powie że szukam sobie wymówki i może tak jest ale mimo wszystko po czasie widzę błędy rodziców których ja nie chcę popełnić przy moim dziecku
@AnonimoweMirkoWyznania: Musisz przede wszystkim zrozumieć, że życie nie polega na ciągłym wyścigu szczurów . Co z tego, że ktoś jeździ lepiej na nartach niż Ty albo lepiej jeździ konno? Z takim podejściem nawet jak byś był na jego miejscu to byś się z tego nie cieszył tylko znajdował lepszych od siebie i się dołował, że tamci mają lepiej . I tak można do usranej śmierci .
Jeżeli jeździsz na nartach i
odkryłem że od początku byłem nastawiany że sobie nigdzie nie poradzę i to mi tak weszło w podswadomsc że nawet nie rozważałem walki o lepsze wykształcenie. Nigdy mnie nie motywowali wręcz odwrotnie


@Kingside: Znam twój ból. Teraz jestem w trakcie walki z tymi myślami.
@AnonimoweMirkoWyznania +100. Też mnie to ostatnio zaczęło dobijać że widzę na Insta jak ludzie w moim wieku mają dużo więcej ciekawych umiejętności, których ja nie nabyłem bo moi starzy woleli bym siedział przed komputerkiem bo tu byłem bezpieczny ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Natomiast na pocieszenie mogę ci tylko powiedzieć że wiele tych umiejętności można nabyć i do pewnego stopnia udoskonalić też w starszym wieku, co sam próbuję robić
Macie jakiś pomysł jak przestać o tym myśleć i się nie dołować?


@AnonimoweMirkoWyznania: olej.... chyba większość społeczeństwa urodzona w latach 80 i wcześniej tak miała...
Mnie rodzicd jedynie zapisali do harcerstwa a i tak miałam super dzieciństwo. Nigdy nie pomyślałam, że byłam zaniedbana bo mnie nie zapisali na dodatkowe języki, na narty czy gimnastyke.
Większość tego co chciałam nauczyłam się sama dopiero na studiach. Słabe jest zwalanie na kogoś rzeczy, które
@AnonimoweMirkoWyznania: Typie jesteś kolejną z tysiąca osób tutaj, którzy odpowiedzialność za swoje niepowodzenia zrzucają na innych, w tym przypadku rodziców.
Ok, jeśli za dzieciaka rodzice nie zabierali cię na narty czy basem, można im to zarzucić. Ale może musieli w tym czasie pracować, i zajmować się wami, lub tobą, domem i nie mieli na to czasu lub pieniędzy.
Masz 27 lat, jesteś już dorosły! Sam powinieneś teraz zadbać o to aby
WybranyDryblas: Też mnie na nic nie wysyłali, nic nie mogłam. Jesteś w takim wieku, że sam teraz możesz się zająć sobą i nauczyć się nowych rzeczy.

Wydaje mi się, że w czasach naszej młodości jakieś kursy i zajęcia dodatkowe aż tak popularne nie były, to raczej młodsze pokolenie jest na wszystko wysyłane.

Zaakceptował: sokytsinolop
OP: @robertx chodzi mi bardziej o to, że tacy ludzie są super przygotowani do życia i sobie świetnie radzą później w każdym elemencie, strasznie im tez zazdroszczę tych wszystkich chwil, tego, że ich rodzice wiedzieli co jest ważne w życiu, wyjazdów itd nie chodzi tu o wyścig szczurów

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: sokytsinolop