Wpis z mikrobloga

Co czytacie i jak się podoba na ten moment?
Ósmą #ksiazki zacząłem, its time to stop i czas może w końcu jakąś skończyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na ten moment jestem zaczarowany poziomem
"Wydech" #scifi Teda Chianga - styl pisania wciąga niemiłosiernie.
"Pan raczy żartować panie Feynman!" - jest ok ale mocno przehajpowane przez wykop. Z reguły anegdotki Richarda są ciekawe ale chyba wolałbym to w formie audio.
"Sanatorium pod Klepsydra" - Schulz. Tytułowe opowiadanie zwala z nóg. Cały zbiór genialnie senny i oniryczny jak Sklepy cynamonowe tylko lepiej.
"Śmierć Pięknych Saren" - Oto Pavla o czeskich Żydach przed w trakcie i po wojnie w formie krótkich opowiadań. To jak Schulz tylko zanim wskoczysz do króliczej nory.
"5 Lat Kacetu" - Grzesiuka. Fenomenalny jest jego cwaniacki styl, a 5lat bycia cwaniakiem w obozach koncentracyjnych czyta się tak samo dobrze jak Boso ale w ostrogach. Uwielbiam tego pana.
"Wyspa Niebieskich lisów. Wyprawa Beringa" - po Terrorze Dana Simmonsa, który czytałem już jakiś czas temu, przyszedł czas na wyprawę sto lat wcześniejszą i oddaną bez wątków fantastycznych.
"Salt Fat Acid Heat. Cztery Składniki" - w kuchni polegam na instynkcie dlatego spodobał mi się książki o kuchni bez przepisów.
"survival w mieście." - Begovicia. Zacząłem wczoraj, z jedną taka książkę trzeba znać żeby się coś z głowy odkopało w kryzysie. #survival poleca tę pozycję?
#czytajzwykopem
  • 4
"Pan raczy żartować panie Feynman!" - jest ok ale mocno przehajpowane przez wykop. Z reguły anegdotki Richarda są ciekawe ale chyba wolałbym to w formie audio.


@FormalinK: Nieprawda! Jest świetna, a ty się nie znasz (°°

"survival w mieście." - Begovici


@FormalinK: tak w temacie, to sprawdź sobie klasyka: Abbie Hoffman - Steal This Book. Dużo rzeczy nieaktualnych, ale jest sporo innych, których raczej nie znajdziesz łatwo w innych książkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)