Wpis z mikrobloga

Stare baby moment.
Zawsze mam bekę z ludzi, którzy idealizują przeszłość, która była po prostu ujowa i nie dawał ludziom szans na rozwój. Po prostu oni nie potrafią się rozwijać w odróżnieniu od otaczających ich ludzi, widzą że coś im odjeżdża i zaczynają idealizować c-----e czasy.
#bekazpodludzi #4konserwy #neuropa
fanmarcinamillera - Stare baby moment.
Zawsze mam bekę z ludzi, którzy idealizują pr...

źródło: comment_1643903044H0ahsc0VP4R5Q6vnZxYKPz.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To ten słynny błąd przeżywalności.
Bieda była, ale nie pomarli z głodu czy z choroby.

żyli w zgodzie

Taa, na wsiach na pewno nie było linczów.
Konfliktów o pole to pewnie nie jedno było.
Ani też skandali obyczajowych,
  • Odpowiedz
@fanmarcinamillera: No, tak k---a żyli ze sobą w zgodzie, w tych dawnych czasach, że 14 milionów ofiar pierwszej wojny światowej, ale na szczęście potem naprawdę nauczyliśmy się żyć ze sobą w zgodzie, bo 60 milionów ofiar drugiej wojny światowej.
  • Odpowiedz
@fanmarcinamillera: A może byli szczęśliwi? To jak kotu do zabawy wystarczy pudełko, tak i niektórym ludziom też niewiele trzeba do szczęścia. Ja sobie nie wyobrażam jakbym teraz miała iść do szkoły jako uczeń i ktoś by się ze mnie śmiał, że mam stary telefon, ubrania z taniej sieciówki czy aliexpress. Pieniądze i możliwość kupienia różnych dóbr są ważne, ale jak to ujął Walaszek "pieniądze nie dają szczęścia, tylko luksus".
  • Odpowiedz
@fanmarcinamillera: taa żyli w zgodzie xd szczególnie na wsiach kłócąc się z wiecznie n--------i sąsiadami o 5 cm ziemi za miedzą xd albo z-----------c 15 km w zaspach po kawał świni od znajomego bambra xd

teraz są najlepsze czasy do życia, jak mieszkasz w w miarę cywilizowanym państwie (wliczając nawet Polskę), to praktycznie nie da się umrzeć xd
  • Odpowiedz
@fanmarcinamillera: od dawna powtarzam, że świat z roku na rok jest coraz lepszy i ludzie też są lepsi z roku na rok. Młodzież jest coraz mądrzejsza, ma więcej możliwości i z nich korzysta, nasz moralność wciąż ewoluuje w lepszym kierunku, mamy coraz lepsze wynalazki, nauka się rozwija, w ogóle wszystko jest coraz lepsze. Gdyby ktoś mi zaproponował urodzić się kilka lat temu to bez wahania przyjąłbym taką ofertę, my w
  • Odpowiedz
@fanmarcinamillera: XD w zgodzie XDDDDDDD
u nas sasiedzi byli super do momentu w ktorym pradziadek kupil samochod to juz sie zaczelo ze wyjechal i kogos okradl no bo przeciez nie mogl odlozyc pieniedzy a byl niesamowicie inteligentnym czlowiekiem
to samo z telewizorem
  • Odpowiedz
@not_me: jedyny mądry komentarz. Od siebie dodam, że za kasę nie kupujesz tak naprawdę rzeczy, a jedynie emocje jakie w Tobie wyzwalają. Umiejętność zbudowania zgody z samym sobą jest, bez względu na okoliczności, jest najwyższym szczęściem.
  • Odpowiedz
Gdyby ktoś mi zaproponował urodzić się kilka lat temu to bez wahania przyjąłbym taką ofertę, my w szkole nie byliśmy tak mądrymi, świadomymi dzieciakami jak te obecne, no i mieliśmy znacznie mniej możliwości.


@ananasowy: To też dlatego, że patrzymy z perspektywy Polski i te nowe pokolenia naprawdę mają lepsze warunki i wększość to wykorzystuje. Tylko nowe pokolenia np. w UK i USA nie wydają mi się lepsze niż poprzednie, w
  • Odpowiedz