Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Miejsce pytania to osiedle blokowe, auta parkują na prawej strony ulicy, często bywa tak że jedno auto puszcza drugie z powodu zwężenia ulicy w skutek zaparkowanych samochodów. Zastanawiałem się kto ma pierwszeństwo prawnie, w internecie znalazłem przepis mówiący o tym, że przy zmianie pasa należy ustalić autom będącym na nim oraz drugi że jeżeli kończy się pas musisz ustąpić pierwszeństwa. Kto zna konkretny przepis w tej sytuacji???

#prawojazdy #prawo #samochody
  • 11
@yneb: przepis jest już nawet w konwencji wiedeńskiej, że przy wymijaniu masz się zbliżyć na ile to konieczne do prawej krawędzi, a w razie potrzeby zatrzymać się.
Jak to z twojej strony jest zastawione, to musisz w związku z tym poczekać. Ale jeśli wjedziesz a aut jest dużo i dopiero ktoś się pojawi z przeciwka, to on musi się zatrzymać, bo żaden przepis nie nakazuje ci cofania.
@radziol88 masz rację, jeśli widzi, że ktoś próbuje wjechac. Ale spotykam się z idiotami którzy potrafią wjechać pod koniec Twojego omijania zaparkowanych samochodów i stać, twierdząc że mają przecież pierwszeństwo. Głównie tępe cipy, ale faceci też się zdarzają
@yneb: ja mam na swojej uliczce dojazdowej parkujące pojazdy z dwóch stron, przez co każdy pas jest zwężony i jest tak z dwóch pasów jest 1.5 do 1.75 w zależności od miejsca i nie da się jechać całkowicie swoim ¯\_(ツ)_/¯ ogólnie jakoś to idzie, czasami trzeba się trochę wycofać, żeby ktokolwiek mógł przejechać. Zwykle jak z którejś strony zaparkowany samochód wystaje bardziej to ta strona przepuszcza tych co mają więcej miejsca.
@yneb: jako instruktor nauki jazdy mogę Ci to na piśmie dać z moją pieczątką XD
Tu nie ma czego interpretować. Zmieniasz pas? Ustępujesz tym, którzy tym pasem się poruszają - w tym wypadku pojazdy z przeciwka.